آرامش با نگاه کردن به آکواریوم

آرامش با نگاه کردن به آکواریوم

آرامش با نگاه کردن به آکواریوم

تحقیقات نشان می دهد که تماشای روزانه آکواریوم به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در کنترل فشارخون و رهایی یافتن از استرس تاثیر به سزایی در زندگی روزمره انسانها دارد.
مشاهده آکواریوم باعث میشود تا سروتوئینِ انتقال دهنده های عصبی، موجب افزایش تولید اندروفین موجود درمغز شود. ادروفین ها در واقع همان هورمون های ایجاد احساس خوب در بدن هستند که احساس خوشحالی را در انسان ایجاد می کنند.این هورمون همچنین باعث کاهش احساس اضطراب و تشویش می شود و موجب میشود انسان آرامش پیدا کند، همچنین موجب کاهش رفتارهای بیش فعالانه و کنترل فشارخون نیز میشود.
اگرچه دانشمندان هنوز دلیل اصلی این مسئله را پیدا نکرده اند اما پژوهش ها نشان میدهد که آکواریوم ها حتما باید حاوی ماهی های زنده باشند.
بیمارانی که به آکواریوم خالی از ماهی نگاه کرده اند تغییری در رفتارهایشان دیده نشده است و تنها بیمارانی که مشاهده آکواریوم های حاوی موجودات زنده پرداخته اند تاثیرات این دست آورد را تجربه کرده اند.
کودکان می توانند از مزایای این دست آورد به شکل صد چندان استفاده کنند چرا که راه های گوناگونی برای بیشتر درگیر کردن آن ها با آکواریوم وجود دارد.
مثلا اینکه از تجربیات بازدیدشان بگویند و بنویسند. در تحققق های در سطح خود درگیر موجودات آبزی شوند و دست آوردهایشان را بنویسند و نشان دهند. آن ها همچنین بی شک جذب انواع تانک های آکواریوم، انواع ماهی هایی که می توانند نگه دارند و مسائل مربوط به آکواریوم نیز می شوند.

AQUA STAR
برترین برند اجرای آکواریوم در ایران…

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *