آشنایی با ماهی ماکرو

آشنایی با ماهی ماکرو

آشنایی با ماهی ماکرو

 

سالهاست که ماهیان زیبا، رنگارنگ و کوچکی از خانواده سیکلیده وارد تجارت آکوآریوم شده است. یکی از به نام ترین گونه های آن ماهی اوراتوس( مبونای طلایی )است و همچنین ماهیانی که آنها را با نام کلی “ماکرو” می نامند.
مبونا ها به طور کلی گیاه خوار بوده و از جلبکهایی که بر سطح سنگ ها رشد می کنند تغذیه می کنند. مبونا ها دارای انکوباسیون دهانی( بچه های خود را تا مدت حدودا” ۱۴ تا ۲۱ روز در دهانشان بزرگ می کنند و پرورش می دهند) می باشند
میتوان با ماهیانی مانند اوراتوس و بارش ها بخوبی نگاهداری کرد و توانایی سازگاری با ماهیانی از جمله بارب ها و کت فیش ها و دلقک ها سخت پوستان و ماهیان دریاچهای تانکانیکان و ویکتری زیبا را دارا میباشند.
با تترا کنگو و بلک گوست نگاهداریشان به هیچ وجه توصیه نمی شود.
همه چیز خوار می باشند ولی باید در وعده های غذایی آنها غذای گیاهی مانند اسفناج و کاهو و جلبکها و … قرار گیرد. در صورت رشد خوب به ۱۵ cm رسیده تشخیص نر وماده کمی سخت می باشد. زیرا که هم نرها دارای دایره های تخم مرغی شکل بر روی باله مخرجی می باشند و هم ماده ها.
می توانند این دایره را نداشته باشند پس میتوان از روی رنگ روشنتر نرها معمولا آبی بنفش با بالهای زیرین قرمز و ماده ها نقرهای سفید یا زرد کمرنگ با دهانی بزرگتر پی به هویت آنها برد.
برای هر نر ۴ ماده در نظر گرفته می شود ومادها تخمها و بچه ماهیان خود را در دهان خود مانند اوراتوسها به مدت ۱۴_۲۱ روز نگهداری و مراقبت می کنند.رشد خوبی دارند و به آب کریستالی نیاز دارند.در کوچکی کمی زشت بنظر می آیند ولی اگر تحمل کنید و بزرگشون کنید می بینید که به سیچلیدهای دوست داشتنیتون تبدیل میشه برای غذا از قلب خرد شده به همراه غذاهایی همچون اسفناج استفاده کنید و سعی کنید برای رنگ بهتر از غذاهای مخصوص سیچلیده استفاده کنید.
تزیین آکواریوم را با گیاهان طبیعی نمی پسندند و معمولا گیاهان را به طبع طبیعی خود می خورند، عاشق جلبکهای روییده بر روی سنگها می باشند…

AQUA STAR
برترین برند اجرای آکواریوم در ایران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *