آشنایی با ماهی کوریدوراس

آشنایی با ماهی کوریدوراس

آشنایی با ماهی کوریدوراس

کوریدوراس ها از دسته ماهیان گربه ماهیان هستند. به طور کل آنها بسیار ریز و صلح طلب هستند. برای نگهداری هرچه بهتر از آنها باید به طور گروهی و دسته ای نگهداری شوند. کوریدوراس ها دسته جمعی هستند و خیلی دوست دارن به دسته ای شناور از نوع خودشان بپیوندند.

پیشنهاد میشود به هیچ وجه ممکن کمتر از ۳ از آنها را نگهداری نکنید. گاهی شما که برای مدتی کوتاه است این ماهی را خریداری کردید ، دیده اید که چند تا از آنها در یک خندق مانند و گودال جمع شده اند و هیچ حرکتی نمی کنند .

در بعضی از این شرایط شخص گمان میکند که ماهی مریض شده و یا دچار ضربه خوردگی شده است و از داروهای موجود استفاده میکند، خیر.
کوریدوراس ها بعد از جستو جویی که در آکواریوم و لا به لای سنگها میکنند، خسته می شوند و برای مدتی استراحت میکنند. آنها در کف آکواریوم و روی سنگها هستند و از مفساد غذاها و باقی غذای خورده نشده ی ماهیان استفاده می کنند .

انها نظافت چیان رایگان هستند که در اکواریوم شما فعالیت میکنند و تا حد بسیار زیادی می توانند از آلوده شدن آب و خود آکواریوم جلوگیری کنند. ولی به این منظور نیست که آنها تا ابد آکواریوم را نظافت می کنند.
تولید مثل کوریدوراس ها چندا کار سختی نیست. فقط برای تولی مثل آنها باید آب آکواریوم مناسب و تمیز و دارای استادارد باشد. برای تولید مثل کوریدوراس ها چند عدد برای جنس نر برای چندین جنس ماده کافی است.

در هنگام جفت گیری ماهی نر در کنار ماهی ماده حرکت می کند و آن را برای تخم ریزی تشویق می کند. نحوه ی تخم ریزی بدین شکل است که ماهی ماده محلی گود را برای تخم ریزی انتخاب میکند و تخم ها را رها مکند و هر تخمی که توسط ماهی نر بارور می شود به سطح آب می آید. تعداد تخم های کوریدوراس ها متفاوت است و آنها به نوزادان خود عشق می ورزند.
در میان گونه های متفاوت این ماهی، کوریدورای برنزه ای از همه محبوب تر است. کوریدوراس پاندا از انواع دیگر هم بزرگتر و هم وحشی تر است.

کوریدوراس خشن، کوریدوراس راهزن و کوریدوراس فلفلی هم میتوانند از جمله ماهیان قابل نگهداری شوند. نگهداری از کوریدوراس ها بسیار آسان است و آنها خود را با هر شرایطی وقف میدهند.
اما : این ماهی از خانواده ی Callich thydae است و قابل نگهداری با تمامی ماهیان آکواریومی و بغیر از ماهیان گشتخوار قابل نگهداری هستش

. PH مناسب برای این ماهی تاثیر چندانی در کار و فعالیت او ندارد ولی بهتر است در محدوده ی ۶.۵ الی ۷ باشد. دمای مناسب برای این ماهی ۲۷ درجه است ولی قادر اند دمای ۱۸ درجه و ۳۲ درجه را برای مدتی تحمل کنند.

AQUA STAR
برترین برند اجرای آکواریوم در ایران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *