آشنایی با نکات مهم در ساخت ویلا در رشت

برای ساخت ویلا در رشت نیاز است که موارد زیادی را در نظر داشته باشید. مواردی از جمله انتخاب زمین مناسب برای ساخت ویلا، نوع طراحی ویلا، انتخاب مصالح صحیح برای ساخت ویلا در رشت و . برای اینکه با مراحل و نکات مهم برای ساخت ویلا در رشت بیشتر آشنا شوید ادامه مقاله را بخوانید.

آشنایی با شهر رشت

اگر می خواهید اقدام به ساخت ویلا در رشت بکنید، در قدم اول بهتر است با این شهر و آب و هوای آن به خوبی آشنا شده باشید. رشت یکی از بزرگ ترین شهرهای استان گیلان به حساب می آید و در واقع پر جمعیت ترین شهر در شمال کشور است. از لحاظ گردشگری و جذب گردشگر، رشت سومین شهر در ایران است. و سالانه مسافران بسیاری به این شهر سفر می کنند. آب و هوای این شهر، یک آب و هوای معتدل و شبه مدیترانه ای است، که به اصطلاح آن را کاسپینی می نامند. تابستان های گرم و اغلب موارد شرجی به همراه زمستان های سرد و با رطوبت بالا از خاصیت های آب و هوایی شهر است. میزان بارش در رشت نسبت به میانگین بارش کشور بسیار بالا است و رده اول رتبه بندی بارش ها را دارد. تنوع پوشش گیاهی منطقه نیز بسیار بالا است و کشاوری جزء مهم ترین منابع درآمدی مردم شهر رشت است. جنگل ها و پارک های جنگلی رشت از جمله مکان های دیدنی و پرتردد این شهرستان زیبای شمالی است. آگاه بودن نسبت به این موارد برای ساخت ویلا در رشت اهمیت بالایی دارد. و در انتخاب های شما تأثیرگذار است.

ساخت ویلا در رشت

در نظر داشتن قوانین شهرداری ها برای ساخت ویلا در رشت

یکی از قوانین مهم در شهر رشت این است که اگر قصد ساخت و ساز در این شهر را داشته باشید لازم است حق تراکم را رعایت کنید. رعایت نکردن حق تراکم مساوی است با جریمه و ندادن مجوز ساخت ویلا در رشت. مطابق با این قانون در شهر میزان تراکم ۵۰ درصد است و در مناطق غیر شهری تنها س۳۰ درصد است. به این معنا که شما اگر قصد دارید اقدام به ساخت ویلا در رشت بکنید فقط می توانید از ۳۰ درصد زمین خود برای ساخت و ساز استفاده کنید. و ۷۰ درصد باقی مانده باید صرف ایجاد فضای سبز شود. به عنوان مثال اگر شما دارای یک زمین ۱۰۰۰ متری باشید، می توانید ۳۰۰ متر از آن را صرف ساخت و ساز کنید و ۷۰۰ متر باقی مانده را باید صرف ایجاد فضای سبز بکنید. در غیر این صورت مطابق با قوانین با شما برخورد خواهد شد.

انجام نقشه برداری برای ساخت ویلا در رشت

نقشه برداری و مشخص کردن موقعیت زمین برای ساخت ویلا در رشت برای شما این کار را می کند تا بهتر برای نوع طراحی تصمیم بگیرید. نقشه برداری زیر نظر مهندس ناظر انجام می گیرد و با در نظر گرفتن جهت های جغرافیایی زمین، نوع خاک، موقعیت مکانی آن و طراحی مورد دلخواه شما مراحل نقشه برداری انجام می شود. تهیه یک نقشه مشخص از نوع طراحی ساخت ویلا در رشت به شما در بسیاری از مسائل کمک می کند. نخست اینکه می توانید هزینه های ساخت و ساز را به درستی برآورد کنید. دوم اینکه می توانید نسبت به اخذ مجوزهای لازم برای ساخت ویلا در رشت اقدام کنید. مورد سوم اینکه برای گرفتن حق انشعابات آب و برق و گاز لازم است که از قبل نقشه ویلا را داشته باشید، چهار اینکه می توانید نکات مهم و ایمنی ساختمان را پیگیری کنید و برای رفع خطرات احتمالی از پیش فکری بکنید.

ساخت ویلا در رشت

مراحل ساخت ویلا در رشت

برای آشنایی با مراحل ساخت ویلا در رشت موارد زیر را فهرست کرده ایم. با دنبال کردن ادامه بحث با این مراحل آشنا می شوید.

رنگ ریزی و اجرای نقشه ویلا

پس از اینکه اقدام به نقشه برداری زمین ویلا کردید، نوبت به رنگ ریزی و مشخص کردن نقشه بر روی زمین ویلا می شود. این مراحل باید با نظارت مهندس ناظر و زیر نظر عوامل و سرپرست های ساخت و ساز شهرداری رشت انجام شود. حدود و طرح و نقشه ساخت ویلا در رشت به این شکل بر روی زمین مشخص می شود. این اقدام برای این است که شما بتوانید نظر عوامل ساخت را جلب کنید و مجوزهای ساخت و ساز را کسب نمایید. بهتر است برای انجام این پروسه ها با مشورت شرکت های ساخت و ساز اقدامات لازم را انجام دهید.

ساخت ویلا در رشت

پی ریزی و اجرای فنداسیون ویلا

یکی از مهم ترین مراحل برای ساخت ویلا در رشت انجام پی ریزی مناسب ساختمان و اجرای صحیح فنداسیون ساختمان است. انتخاب مصالح مناسب، پی ریزی دقیق و اصلاح زمین به شما این اطمینان را می دهد که ویلای شما از استحکامات لازم برای مقابله با خطرهای طبیعی و غیر طبیعی برخوردار است. اجرای فنداسیون و پی ریزی با نظارت شرکت های سازنده و مهندسی ناظر انجام می شود. برای انتخاب مصالح برای ساخت ویلا در رشت باید نکات ایمنی را در نظر گرفت.

اجرای سفت کاری ساختمان ویلا

پس از اجرای فنداسیون ساختمان ویلا، برای ساخت و ساز ویلا در رشت نوبت به طراحی و اجرای مراحل سفت کاری ساخت ویلا در رشت می رسد. در این مرحله نیز نظارت مهندسین و افراد خبره لازم است. انتخاب مصالح نامناسب برای اجرای اسکلت ساختمان و پیگیری مراحل سفت کاری آن می تواند در آینده ویلای شما را با مشکلات زیادی رو به رو کند. انتخاب جنس دیوارها، جای دیوارها و ستون های ساختمان از جمله مراحلی است که باید در این مورد در نظر داشت.

ساخت ویلا در رشت

مرحله نازک کاری در طراحی ویلا در رشت

پس از اینکه ساختمان اصلی ویلا طراحی و ساخته شد، نوبت به مراحل نازک کاری می رسد. نازک کاری یا همان نمای درونی و بیرونی ساختمان باید با نظارت کارفرما انجام شود. یادتان نرود هدف از ساخت ویلا در رشت این است که طبق سلیقه خودتان اقدام به ساخت ویلا بکنید. پس در این مرحله نظارت های لازم را داشته باشید. انتخاب نوع و فرم پنجره ها، گچ کاری ها، سرامیک های ساختمان، نوع لوله کشی ها و موارد دیگر از جمله چیزهایی است که برای ساخت ویلا در رشت باید بر روی آن نظارت صحیح داشته باشید.

ساخت ویلا در رشت

نکات ریز پایانی برای ساختن ویلا در رشت

نکات ریز زیادی وجود دارد که لازم است برای ساخت ویلا در رشت آن ها را در نظر بگیرید. از جمله نصب لوازم ویلا، نوع طراحی ویلا، نقاشی و رنگ آمیزی دیوارها و فضای ویلا، کاشی کاری و سفید کاری ویلا و استفاده از تکنولوژی های روز برای طراحی آن از همین دست موارد و نکات ریز است.

ساخت ویلا در رشت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *