استریلیزه کننده ی مافوق بنفش

در آب های اقیانوس وجود نور خورشید نعمت بسیار بزرگی محسوب می شود. نور خورشید با داشتن طول موج های بسیار متفاوت و اشعه های نامرئی همچون اشعه ی ما فوق بنفش خاصیت میکروب کشی داشته و بسیاری از موجودات میکروسکوپی مضر را از بین می برد.اما در آکواریوم های خانگی به دلیل عدم امکان تابش مستقیم نور خورشید و حتی مضر بودن آن ، از لامپ های مخصوصی استفاده می شود که با تولید این اشعه ها انواع میکروب ها ، جلبک های تک سلولی ، انگل ها ، باکتری ها و قارچ ها از بین می روند.

 

از آنجا که این لامپ ها درصدی از باکتری های مفید آب را نیز از بین می برند بهتر است در صورت نصب در آکواریوم ، مدت زمان روشن بودن آن به صورت پلکانی افزایش داد.

 

باکتری های مفید مورد نیاز جهت انجام فیلتراسیون بیولوژیک آب در سیستم فیلتراسیون ، مواد فیلتری داخل آن شن کف و عمق سنگ های زنده تشکیل کلونی می دهند بنابراین از بین رفتن باکتری های معلق در آب در بلند مدت تاثیری بر عملکرد سیستم فیلتراسیون  نخواهد داشت.

 

برای دستیابی به بهترین نتیجه ، میزان روشن بودن دستگاه را برای روز اول یک ساعت در نظر بگیرید و هر روز یک ساعت به میزان روشن بودن آن بیافزایید تا روز پنجم به ۵ ساعت در روز برسید و پس از آن هر روز ۵ ساعت دستگاه را روشن نمایید. برای تسهیل کار می توانید با نصب یک تایمر ساعت خاموش و روشن شدن آن را تنظیم نمایید. استفاده از این دستگاه جهت کنترل عوامل بیماری زا و همچنین شفاف شدن آب آکواریوم بسیار مفید بوده و توصیه می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *