اصول طراحی داخلی و خارجی ویلا در رشت

طراحی ویلا در رشت از جمله فعالیت های مهندسین معماری است که به صورت گسترده و با بهره گیری از امکانات روز صورت می گیرد و با استقبال روبرو است. عموما ویلاهای موجود در شمال کشور از جمله رشت طراحی مهندسین داخلی است و متناسب با فرهنگ و معماری سنتی داخلی و نیز طرح های خارجی انجام می گیرد. برای طراحی ویلا در رشت از بهترین امکانات روز در حوزه مهندسی معماری استفاده می شود تا طرح ارائه شده دارای استانداردهای بین المللی و جزئیات لازم باشد.

طراحی ویلا در رشت

در حال حاضر طراحی ویلا در رشت توسط مهندسین در حوزه طراحی داخلی، فونداسیون، شناژ، نمای خارجی و … انجام می گیرد که منجر به ساخت بهترین نمونه های ویلای تابستانی و زمستانی شده است. برای طراحی یک ویلا باید موارد متعددی را مدنظر قرار داد که مهم ترین آنها وسعت زمین مورد نظر می باشد که در طراحی ویلا و نمای خارجی تاثیرگذار است. استفاده از ایده های جدید و مدرن در طراحی ویلا در رشت توسط مهندسین معماری داخلی باعث شده که بهترین ویلاهای زمستانی و تابستانی در مناطق مختلف این شهر ساخته شود.

طراحی ویلا در رشت

موارد مهم در طراحی ویلا

در طراحی ویلا در رشت و سایر استان های شمالی با توجه به پیشرفت های روز از تکنولوژی های جدید در حوزه معماری و نقشه کشی استفاده می گردد. در حال حاضر طراحی یک ویلا شامل دو دسته بندی کلی طراحی داخلی و خارجی است که باید با هم هماهنگ و همگون باشد. همان طور که می دانید طراحی یک ویلا متفاوت از طراحی ساختمان های مسکونی است و باید با دقت بالایی صورت گیرد.

نوع مصالح مورد استفاده در ساخت ویلا

از مهم ترین موارد در طراحی ویلا در رشت بهره گیری از انواع مصالح ساختمانی استاندارد می باشد. برای مثال برای دیوارهای ساختمان از آجر درجه یک و نیز برای سقف نوع تیرچه، میلگرد، فوم و … در نظر گرفته می شود. در اصول طراحی ساختمان برای قسمت های مختلف یک ویلا از شناژ، دیوار، سقف، کف ساختمان نمای داخلی و خارجی و … بهترین مصالح پیشنهاد می گردد. از موارد مهم در زمینه انتخاب نوع مصالح مورد استفاده در ویلا منطقه آب و هوایی است که قرار است ویلای مورد نظر در آن ساخته شود. از دیگر موارد در این حوزه توجه به رابطه بین مصالح ساختمان و هزینه ساخت ویلا است که باید مورد توجه قرار گیرد.

طراحی ویلا در رشت

نکات طراحی داخلی ویلا

آنچه در طراحی ویلا در رشت در نظر گرفته می شود توجه به نکات مهم در طراحی داخلی است. مهم ترین اصل در کنار بهره گیری از نقشه مناسب و مصالح استاندارد توجه به بهره گیری از طرح های زیبا و مدرن می باشد. در طراحی اسکلت بندی ساختمان مهم ترین اصل بهره گیری از خلاقیت در کنار رعایت اصول مهندسی ساختمان می باشد که منجر به ارائه بهترین نقشه های ویلایی می گردد. در اسکلت بندی ساختمان ویلا مهم ترین اصل زیر بنای مکان مورد نظر می باشد. از موارد دیگر یک یا چند طبقه بودن ویلا است که در چیدمان اتاق ها موثر می باشد.

طراحی ویلا در رشت

تقسیم بندی اتاق ها

تقسیم بندی اتاق ها، حال، پذیرایی و آشپزخانه باید به گونه ای باشد که علاوه بر بهره گیری مناسب از فضای موجود دسترسی به بخش های مختلف راحت باشد. برای مثال در طراحی ویلا در رشت بیشتر ویلاها به صورت دوبلکس طراحی می گردد. در این نوع طراحی اتاق خواب در بخش بالا قرار می گیرد که سبب احساس راحتی و آرامش برای افراد می گردد. طراحی آشپزخانه ویلا باید به گونه ای باشد که دسترسی به حال و پذیرایی به راحتی وجود داشته باشد. از طرف دیگر زاویه اتاق ها نسبت به نور خورشید جهت اقامت در فصل زمستان و تابستان نیز مدنظر طراحان و مهندسین ساختمان قرار دارد.

طراحی ویلا در رشت

استفاده از کف پوش مناسب

در حوزه طراحی داخلی ویلا آنچه اهمیت دارد استفاده از مصالح مناسب برای کف اتاق ها و آشپزخانه است که در طراحی ویلا در رشت مدنظر قرار می گیرد. معمولا در طراحی کف از سنگ های ساختمانی مختلف از قبیل کاشی، سرامیک، موزائیک، پالت و انواع تخته بهره گرفته می شود که باعث تنوع در هزینه ساخت محصول می گردد. نوع چیدمان وسایل اتاق نیز جزء طراحی ویلا در رشت می باشد که به صورت کاملا حرفه ای انجام می گیرد.

طراحی ویلا در رشت

نورپردازی مناسب ویلا

از موارد مهم در طراحی ویلا در رشت نورپردازی داخلی و خارجی ویلا است که باید با توجه به استاندارد های لازم انجام شود. مهم ترین نکات در این حوزه بهره گیری از نورهای طبیعی است که می تواند به کاهش هزینه های نورپردازی و کاهش مصرف برق کمک کند. برای تعیین نورپردازی ساختمان های ویلایی نقشه های سه بعدی طراحی می گردد که باعث راحت تر شدن کار و اشراف بهتر می شود. استفاده از نورهای مخفی در سقف و دیوار، استفاده از لوسترهای زیبا با لامپ کم مصرف بالاتاب و پایین تاب، … جزء اصول طراحی ویلا در رشت می باشد.

طراحی ویلا در رشت

نکات طراحی خارجی ویلا

در کنار طراحی داخلی ویلا آنچه مهم است طراحی نمای خارجی ساختمان و حیاط ویلا به شکل نوین و خلاقانه است که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در طراحی ویلا در رشت برای طراحی نمای خارجی ساختمان از جدیدترین طرح های مهندسی بهره گرفته می شود که منجر به ساخت ویلاهای شیک و زیبا شده است. استفاده از طرح های معماری مدرن جهت دکوراسیون خارجی ساختمان در جهت زیباسازی محیط و بهره گیری از مصالح درجه یک جزء اصول مهم طراحی ویلا در رشت می باشد. استفاده از سنگ های زینتی، پنجره های دوجداره، تراس زیبا و راه پله های استاندارد جزء نمای خارجی است که در طراحی ویلا در شمال مورد توجه قرار می گیرد.

در کنار طراحی ساختمان ویلا آنچه مد نظر مهندسین مربوطه قرار دارد استفاده از فضای خارجی محیط مورد نظر می باشد. فضای سبز زیبا با نورپردازی عالی، طراحی جاده های سنگفرش شده و … از جمله طراحی فضای خارجی ویلا می باشد که مد نظر فعالان در حوزه طراحی ویلا در رشت قرار دارد. طراحی انواع استخرهای روباز و مسقف با انواع امکانات از قبیل سونا، جکوزی و … از جمله بخش های مهم طراحی یک ویلا می باشد. همچنین طراحی باربیکیو در مکان مناسب در دسترسی به آن از جمله مراحل انجام طراحی یک ویلا است. طراحی خارجی ویلا که متناسب با فضای موجود و بودجه موجود در نظر گرفته شده انجام می گیرد از اهمیت بالایی برخوردار است و در استقبال از این ویلاها جهت خرید و اجاره تاثیر گذار می باشد.

طراحی ویلا در رشت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *