اصول و ویژگی های طراحی ویلاهای مختلف

, ,

طراحی ویلا در نور و ساخت آن اهمیت بسیار زیادی دارد و این کار حساس باید توسط مهندسین و متخصصین حرفه ای طراحی ویلا انجام شود. بیشتر ویلاها در شهرهای شمالی کشور به دلیل شرایط آب و هوایی بکر و معتدل و قرار گرفتن در بین رشته کوه های البرز و دریای خزر و مناظر طبیعی و …  ساخته می شوند و هر ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد.

تعریف ویلا :

ویلا ساختمانی است که امروزه از چهار طرف به بیرون نما داشته و معمولاً آن را در اطراف شهرها یا در ییلاق ‌ها می ‌سازند .

طراحی ویلا در نور

ویژگی های معماری و طراحی ویلا در نور :

تمام ويلاها داراي ویژگی های متمايز کننده ای در معماري بنا هستند. از ویژگی های بارز و مشخص ویلاها اين است كه در يك محوطه وسيع و باز ساخته مي شوند. ویلا در قطعه های  بزرگی از زمین ساخته مي شود و اطراف آن مملو از درختان و مناظر زيبا است كه در محوطه سازي و طراحی ويلا در نور اهمیت بسیاری دارد .

طراحی داخلی ویلا:

یکی از اصولی که در طراحی ویلا در نور باید انجام شود استفاده از نور طبیعی محیط و سقف های بلند و فضاهای داخلی بزرگ از مهم ترین ویژگی ها در طراحی ویلا در نور به صورت مطلوب و مناسب است.

طراحی ویلا در نور

برای یک طراحی جذاب امروزی و همه پسندانه، استفاده از معماری دوبلکس و سقف های بلند اولین و بهترین پیشنهاد است. استفاده از نور از اهمیت بسیاری برخوردار است به خصوص نور جنوب و همچنین به کارگیری درهای باز شونده کشویی بزرگ نیز، بسیار مهم است که با این درها می توان در زمان غروب خورشید، فضای داخلی را به فضای خارجی وصل کرده و باعث افزایش استفاده از نور طبیعی می شود.

طراحی ویلا در نور

طراحی خارجی ویلا:

بعد از یک طراحی داخلی مناسب  و در نظر گرفتن الزامات و نیاز های یک ویلا نوبت به طراحی فضای خارجی می رسد که از اهمیت زیادی برخوردار است. باید در نظر گرفت که هدف از استفاده از فضای بیرونی باغ و ویلا در طراحی ویلا در نور لذت بردن از فضای سبز و آب و هوای دلچسب این شهر است، بنابراین طراحی فضای بیرونی در طراحی ویلا در نور باید به گونه ای باشد که حداکثر رضایتمندی ساکنین را به همراه داشته باشد. در نظر داشتن یک محوطه ی سبز و شاد برای طراحی ویلا لازم است تا این محیط کاملاً متفاوت با یک ساختمان مسکونی باشد و همین سبب ایجاد یک محیط طبیعی با آرامش و روحیه فراوان برای افراد استفاده کننده از آن است.

پارامترهایی مانند آلاچیق، باربیکیو، آبنما به همراه استخر از مهم ترین بخش های طراحی ویلا در نور می باشد. همچنین با در نظر گرفتن باغچه های گل کاری شده و فضای سبز کافی، انتخاب صحیح نوع پوشش گیاهی، تأثیر مهم و بسزایی در زیبایی فضای ویلا و همچنین در بهتر کردن طراحی ویلا در نور را دارد.

طراحی ویلا در نور

ویژگی های طراحی ویلا در نور و طراحی های برتر:

از جمله ویژگی های طراحی های برتر ویلا در زمینه تأمین برق مصرفی استفاده از تکنولوژی به روز و از طریق سلول های خورشیدی، مجهز کردن فضای خارجی ویلا به آبیاری قطره ای و هوشمندسازی آن، تجهیز کل فضاها به سیستم های امنیتی که قابلیت کنترل از راه دور را دارند، می باشد. از طرفی دیگر نورپردازی جذاب و کاربردی در محیط داخل و خارج و استفاده از سیستم های هوشمند در این زمینه در طراحی ویلا در نور از مهم ترین عوامل برتری طراحی سازه ها و ویژگی های خاص طراحی ویلا در نور است.

 اصول طراحی ویلا در نور:

 فضاهای اسکان موقت تفریحی در طراحی ویلا در نور مانند باغ و ویلا باید لوکس، چشم نواز و در عین حال کاربردی باشد تا مورد توجه مشتری قرار بگیرد.

طراحی ویلا در نور

روند طراحی ویلا در نور

ثبت ابعاد زمین

در نظر گرفتن جهت طلوع و غروب خورشید

جانمایی ساختمان، زمین بازی، آبنما، استخر و …

طراحی راه های ارتباطی مناسب بین فضاها

طراحی داخلی با توجه به میزان نورگیری، ارتفاع طبقات و کاربردهای مد نظر

انتخاب نوع متریال مصرفی در فضاهای داخلی و خارجی

تأسیسات لازم برای طراحی ویلا در نور:

۱ـ سیستم سرمایش مناسب

۲ـ سیستم گرمایش مناسب ترجیحاً با استفاده از سیستم خورشیدی و گرمایش از کف

۳ـ آبیاری قطره­ ای هوشمند

۴ـ سیستم ایمنی مناسب

۵ـ پمپ و موتورخانه و جانمایی آن

۶ـ نورپردازی هوشمند جهت امنیت و بازده بیشتر

۷ـ اتاق سرایداری

۸ـ انبار جهت وسایل باغ داری

طراحی ویلا در نور

در طراحی ویلا در نور باید به ویژگی های زیر را در نظر گرفت :

اقلیم منطقه

جهت و شدت وزش باد

زاویه تابش خورشید

نوع بافت شهرسازی (یا بطور کلی ویلاها و خانه های اطراف)

قوانین شهرداری جهت ساخت ویلا

افرادی که قصد استفاده از ویلا را دارند.

در طراحی ویلا در نور سبک های مختلف وجود دارد که می توان از انواع آن در این طراحی ها به کار برد. سبک ویلاهای ایتالیایی و ویلاهای مدرن اشاره کرد که هر کدام ویژگی و زیبایی های خاصی را دارند.

ویژگی‌ های یک ویلای خوب و طراحی ویلا در نور:

امروزه با تنوع ویلاهای مدرن و با سبک های جدید در طراحی ویلا در نور، ویژگی های خاص و زیبایی در این طراحی ها بیان می شود. در واقع با توجه به این ویژگی های خاص باید اقدام به خرید ویلا کنید. شمال، و به خصو شهر نور به آب و هوای دلپذیرش معروف است و ویلاهایش نیز بین خاص و عام مشهور می باشد. به طوری که با هر تعطیلات، برنامه‌ ی رفتن به شمال و ماندن در ویلاهای زیبا در کنار ساحل، هر آدمی را به ذوق می آورد.

امنیت منطقه ی مورد نظر را ارزیابی کنید!

از ویژگی های مهم و بارز در خرید یک ویلای خوب و مناسب و همه پسندانه، موقعیت جغرافیایی ویلا است. این موقعیت و محل طراحی ویلا در نور می تواند برای همیشه به شما احساس امنیت و خوبی را ببخشد. ویلای مورد نظر شما در منطقه ی امنی باید قرار بگیرد، چون شما قصد دارید برای ویلا، پول و هزینه هایی را پرداخت کنید، این حق شماست که در منطقه ای با سطح امنیت بالا، اقدام به خرید ویلا نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *