کابینت آشپزخانه

بازسازی و طراحی کابینت آشپزخانه

 در بازسازی و تغییر  و دکوراسیون  و طراحی کابینت آشپزخانه چه چیزی برای شما مناسب تر است؟

با  پیشرفت  مدام علم و تکونولوژی در زمینه  تجهیزات ساختمانی به خصوص طراحی کابینت آشپزخانه و سایر اجزا به کار برده شده در آشپزخانه، آشپزی و به عبارتی زندگی بسیار راحت تر  از قبل شده است به طوری که خیلی از افراد  تمایل به بازسازی خانه و بهره بردن از امکانات مدرن و به روز زندگی  را دارند.  مطمئنن از دیگران شنیده اید که بازسازی فضای مسکونی  نسبت به طراحی و ساخت اولیه آن  معمولا به صرفه تر  می باشد، اما به طور کلی  تخمین هزینه های بازسازی و طراحی  داخلی به طور دقیق کمی دشوار  می باشد؛ به همین منظور در این  مقاله قصد آن را  داریم در خصوص  نکات زیبا شناسانه ی طراحی کابینت و بازسازی آشپزخانه مطالبی را در اختیار شما همراهان همیشگی قرار دهیم.

 

طراحی کابینت

 

قبل از اینکه در مورد تغییر دکوراسیون آشپزخانه خود  تصمیم بگیرید  و دست به عمل بزنید مطمئن شوید طراحی  آشپزخانه جدیدتان می تواند در نهایت  نیاز های  خانواده شما را برآورده کند و علاوه بر آن جذابیت و زیبایی لازم برای شما ایجاد می کند یا خیر.  برای اینکه بتوانید  در آشپزخانه خود از فعالیت و شپزی لذت ببرید برای شما چند سوال مطرح می کنیم تا قبل از شروع  نوسازی آشپزخانه خود آن ها  را با سایر افراد خانواده و طراح یا پیمانکار خود در میان بگذارید و سپس دست به کار شوید.

کابینت آشپزخانه

 

۱.   چه کسانی  بیشتر از آشپزخانه استفاده کنید؟

اگر  به آشپزخانه به دید  یک محیط کار که در آن سشتشو و پخت و پز توسط خانم خانه  انجام  می گیرد نگاه می کنید سعی نمایید تا آنجایی که  امکان دارد آنرا مطابق با میل و سلیقه  ایشان طراحی و اجراکنید. یکی از دلایل بسیار  مهم بازسازی و  تغییر دکوراسیون ، تغییرات اصولی خانه برای منطبق سازی فضا ها با سلیقه و میل افراد  می باشد مخصوصا آ« دسته از اعضای خانوادتان که مدت زمان  بیشتری از روز  را خانه بسر می برند.

دکوراسیون آشپزخانه

 

۲.همزمان چه کسانی و چند نفر در آشپزخانه کار می کنند؟

دانستن این اطلاعات  در زمان طراحی کابینت و بازسازی آشپزخانه کمک می کند تا یک طرح نوسازی آشپزخانه زیبا و بهینه برای شما آماده گردد. اگر  دارای خانواده پر جمعیتی هستید یا میهمانی های شما اکثرا با تعداد زیادی از اعضای خانواده برگزار می گردد،  در نظر بگیرید چند نفر می خواهند به شما در  آماده سازی غذا کمک کنند و یا بعد از صرف غذا چند نفر برای کمک و تمیز کردن وارد آشپزخانه می شوند.

 

طراحی داخلی

۳٫چه فضایی را برای دکوراسیون آشپزخانه بیشتر می پسندید؟
اگر  دوست دارید هنگام پخت غذا در محیطی آرام و خلوت  حظور داشته باشید، یک آشپزخانه کوچک که  تمام وسایل در یک چپیدمان مثلثی در کنار شما  قرار داشته باشد برای شما گزینه مناسبی می باشد.  ولی اگر تمایل دارید که فضای آشپزخانه با نشیمن و حال  پیوسته باشند از یک راهروی ورودی مشترک بین نشیمن و آشپزخانه استفاده کنید و مشخص کنید می خواهید چقدر از آشپزخانه پس از بازسازی از سایر قسمت های خانه قابل مشاهده باشد.

 

 

همچناگر به صرف کردن   غذا همراه تمامی اعضای  خانواده  اهمیت می دهید، سعی کنید چیدمانتان  در آشپزخانه  جدیدتان به گونه ای باشد که فضا برای میز غذا خوری  به اندازه کافی وجود داشته باشد تا استفاده از میز ناهار خوری راحت و دلچسب باشد و شور و اشتیاق برای کنار هم بودن را برای اعضای خانواده زیاد تر کند، استفاده از مدل های جزیره آشپزخانه که در آن یک میز ناهار خوری به صورت جزیره در آشپزخانه قرار می گیرد ایده ای مناسب است زیرا در این مدل همه چیز درو و اطراف ما است و نشست و بر خواست به سادگی انجام می شود.

 

 

  1. در آشپزخانه شما بیشتر غذا های تازه تبخ می شودو یا از غذا های بسته بندی و نیمه آماده استفاده می کنید؟

اگر شما جزو خانواده های کارمند و شاغل هستید که زمان زیادی برای آشپزی ندارید و در درجه اول از غذاهای فریز شده و نیمه آماده ، بیسکوییت ها و کراکر ها استفاده می کنید به فضای فریزر بزرگتری احتیاج  پیدا خواهید کرد، اما  افرادی که از مواد غذایی تازه استفاده می کنند به فضای نگه داری کمتری برای مواد غذایی احتیاج دارند و در عوض این خانواده ها به فضای آماده سازی و تبخ بزرگتری نیاز  پیدا می کنند و  هنگام  طراحی کابینت ها و بازسازی  آشپزخانه شان بهتر است سینک های ظرف شویی بزرگ و دولنگه و  فضای طبخ غذا  را  با امکانات بیشتر  در نظر گرفت.  استفاده از مدل آشپزخانه جزیره که در جزیره آن میزکار  آشپزخانه قرار گرفته باشدگزینه مناسبی می باشد.

 

 

  1. ۵. آیا شما در آشپزخانه شیرینی پزی می کنید و احتیاج به وسایل خاص دارید؟

فکر کردن سوالات و پاسخ به ان ها  نقش مهم و اساسی در طراحی کابینت  و باز سازی آشپزخانه شما دارد. برای افرادی  که علاقه به پخت انواع کیک و  شیرنی دارند باید یک قسمت در آشپزخانه با عنوان ایستگاه  شیرنی پزی قرار داد. می توانید از یک میز کار کشویی از جنس مناسب برای کار با خمیر که قابلیت پنهان شدن را نیز  داشته باشد استفاده  کنیدو یا از یک جایگاه کشویی برای قرار دادن میکسر استفاده شود.

 

۵. آیا دوست دارید آشپزخانه تان   مجهز باشد اما همه چیز  در کابینت مخفی شود ؟

پاسخ به این سوال  هنگام طراحی کابینت به آرشیتکت تان کمک می کند تا بفهمد چه مقدار از فضا را باید برای مواد غذایی و چه مقدار را برای تجهیزات  اختصاص دهد. واقعیت این است که آشپزخانه نامرتب هیچ جذابیتی ندارد. حالا که قصد بازسازی آشپزخانه خود را  گرفته اید به پیشنهاد   ما گوش کنید و از کمد و کابینت های بزرگ و جادار برای قرار دادن وسایل اضافی استفاده کنید.

 

هنگام طراحی کابینت ها در نظر داشته باشید  از کمدها  و کابینت  موجود در آشپزخانه به نحوی استفاده کنید که برایتان کاربرد داشته باشد و شرایطی بهتر را در دکوراسیون آشپزخانه بوجود بیاورد. به  تجهیزات آَپزخانه، مواد غذاییو وسایل مورد استفاده خود در آشپزخانه توجه کنید ظروف آشپزخانه، سرویس قابلمه، مواد غذایی  هرکدام نیاز به طبقاتی منظم و جادار دارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *