دکوراسیون داخلی خانه

دکوراسیون داخلی خانه

ترفندهایی برای  طراحی سقف های بلند در  دکوراسیون داخلی خانه :

 


سقف های بلند در بناهای تاریخی، مساجد و ساختمان ها باعث  به وجود آمدن حس شگفتی و احترام  در انسان می شود، اما اگر در  طراحی  دکوراسیون داخلی خانه هایی که سقف بلند دارند  توجه کنید، متوجه می شوید حس صمیمی و گرم خانه های کوچک در آنها وجود ندارد. سقف های بلند  نیازمند طراحی خاص هستند بدون اینکه اغراق آمیزجلوه کنند.  معمولا طراحی و تزیین اتاقهایی که سقف بلند دارند مشکل است و چالش های مخصوص به خود را در پی خواهد داشت. از سویی دیگر وجود سقف بلند در ساختمان  فرصت خوبی خواهد بود  برای ایجاد کردن  طرح های بدیع در دکوراسیون داخلی.

 

دکوراسیون داخلی خانه

 

افزودن تیرهای چوبی  درطراحی دیوار و سقف بلند:

ساده ترین راه برای غلبه بر مشکل های ناخوشایندی که سقف های بلند در دکوراسیون داخلی خانه  ایجاد می کنند  استفاده از سقف پوش های چوبی می باشد. سقف  پوش های چوبی ابعاد فضا را  به درستی تعدیل و تقسیم بندی می کند بعلاوه در کنار کارایی مفیدشان، در حال حاضر دوباره به مد روز تبدیل شده اند و توسط بسیاری از طراحان داخلی  در دکوراسیون داخلی خانه به کار می روند.

 

طراحی داخلی خانه

 

سقف های چوبی معمولا  در ساختمان هایی با طراحی مدرن، امروزی و شیک استفاده می شود اما اگر به هر دلیلی نمی  توانید سقف های چوبی را  در طراحی سقف خانه به کار ببرید،  می توانید از تیرهای چوبی در طراحی سقف استفاده کنید. اضافه کردن تیرهای چوبی به سقف یکی از موثرترین و  بهترین  راهکارها برای تزیین سقف های  بلند خانه می باشد. در ساختمان های قدیمی تیرهای چوبی  وظیفه نگهداری بار و مصالح سقف ساختمان را برعهده داشتند اما امروزه  در طراحی های مدرن  مجددا استفاده از تیرهایی چوبی راه پیدا کرده اند و بسیار پرطرفدار هستند. به صورت موازی می توانید  تیرهای چوبی را کنار یکدیگر قرار دهیدیا آنها را به صورت متقاطع درآورید که کاملا بستگی به سلیقه و دید هنری طراح شما دارد. برای هماهنگی بیشتر با دکوراسیون داخلی منزلتان می توانید تیرهای چوبی را رنگ کرده و یک هارمونی زیبا با تم داخلی خانه بسازید.

 

دکوراسیون داخلی منزل

 

استفاده از سقف کاذب در دکوراسیون داخلی خانه:

راه  کار دیگر  اجرا طرح های بدیع و منحصر بفرد در سقف  های بلند می باشد بطوریکه خود سقف بعنوان نقطه کانونی در دکوراسیون مورد توجه قرار  بگیرد.  مطمئنن سقف کاذب می تواند چنین ویژگی ای را به راحتی در  دکوراسیون خانه ایجاد کند. سقف کاذب با یک طرح فوق العاده شیک مانند شکل های زیر به راحتی می تواند این کار را برای شما انجام دهد. سقف های کاذب امروزه در انواع  طرح ها و پالت های رنگی تولید می شوند که انتخاب آنها را برای دکوراسیون های متفاوت مناسب می کند. سقف کاذب درست مانند تیرهای چوبی، ارتفاع سقف بلند خانه را به طرز موثری کاهش می دهد، دید ما را محدود می کند و احساس ناخوشایند بلند بودن بیش از حد سقف را از بین می برند. و گرما و دنجی بیشتر به فضای خانه می دهد.

 

طراحی داخلی منزل

 

فارغ از اینکه سقف بلند خانه خود را با چه چیزی تعدیل کنید، خواه تیرهای چوبی باشد یا سقف کاذب، تمام اینها بدون وجود یک نورپردازی مناسب بی فایده خواهد بود. نصب یک لوستر فاخر و بزرگ یا لامپ آویز حجیم در یک اتاق با سقف بلند، علاوه بر اینکه بعنوان یک عنصر بسیار ویژه و لوکس در طراحی داخلی اتاق شناخته می شود، روشنایی مناسبی نیز در فضا پخش می کند. اگر سقف بلندی دارید حتما سعی کنید لوستری تک و بزرگ نصب کنید تا علاوه بر تعدیل ابعاد فضا، کارایی مناسبی نیز از آن تحویل بگیرید.

 

دکوراسیون داخلی

 

روش ساده دیگر برای تزیین دکوراسیون خانه با سقف بلند استفاده از رنگ است، البته به صورت تاکیدی. یک دیوار مشخص در خانه که به سقف بلند متصل است بهترین مکان برای استفاده از رنگ تاکیدی است با این کار یک دیوار ساده تبدیل به دیوار تاکیدی می شود، پس از اجرایی شدن این کار سریعا متوجه تاثیر مثبت آن در فضا خواهید شد. البته روی این دیوار باز هم می توانید تزیینات دیگری انجام بدهید، مثلا اگر آرشیو بزرگی از تابلو یا عکس های هنری در اختیار دارید، بهترین فرصت است که از این عکس ها بروی دیوار تاکیدی منزلتان استفاده کنید.

 

طراحی داخلی

 

یکی از ساده ترین راهکارهای جذاب کردن دیوارهای بلند در طراحی ، بکارگیری تابلوهای هنری بزرگ می باشد  . تابلوهای بزرگ و افقی به قدری در دکوراسیون قدرتمند  هستند که بدون غالب شدن بر دکوراسیون داخلی اتاق، لخت بودن دیوار را جبران کنند. می توانید آثار هنری  را به صورت عمودی  نیز بر دیوار آویزان کنید. این مورد بهترین دوست دیوار بلند است. یک عکس چشمگیر، یک دیوار گالری گروهی یا یک اثر هنری راه های خوبی در طراحی دیوار خانه برای اتصال ارتفاع بیش از حد دیوار است

 

دکوراسیون

 

استفاده ازسبک روستایی برای خانه هایی که سقف بلند دارند:

سنگ  های طبیعی زیبایی  بی نظیری دارند که  می توانند دیوار بلند را به یک دیوار پر از ویژگی  خاص تبدیل کنند. اگر به سبک روستیک برای طراحی داخلی منزل علاقه دارید می توانید از سنگ طاقچه با رنگ های ذاتا متفاوت و اعماق مختلف  و همچنین تورفتگی برای قرار دادن چراغ های ای ای دی کار کنید، این دیوارهای  سنگی تبدیل به یک اثر هنری  بی نظیر در خانه می شود.

 

طراحی

 

یکی دیگر از روش های موثر تزیین خانه هایی با سقف بلند که البته بیشتر مناسب خانه های کوچک است، پر کردن فضای عمودی خانه از کف تا سقف خانه با وسایل تژیئنی گوناگون  می باشد. برای این کار از چیزهای مختلفی می توانید استفاده کنید، ساخت و به کار گیری قفسه های تزئینی و کتابخانه های بلند  برای پوشاندن ارتفاع زیاد دیوار، راه خوبی برای  افزودن جذابیت  طراحی داخلی به یک سطح وسیع ساده می باشد. اگر بودجه کافی دارید کتابخانه توکار  از زمین تا سقف بسازید که نردبان هم داشته باشد، یا قفسه های چوبی درهم که بتوانید روی آن سفال، بوم های کوچک یا کلکسیون باارزشی نمایش بدهید.  فقط حتما توجه داشته باشید که فضای خالی در قفسه ها و شلف ها  نباید باقی بگذارید و تمام فضا را با کتاب یا اشیای دکوری  حتما پر کنید. قفسه های بلند بعنوان یک زمینه مناسب در دکوراسیون داخلی خانه نیز شناخته می شوند.

ترکیبات و گزینه های پیش رویتان برای دکوراسیون داخلی خانه واقعا بی انتهاست. با یک یا چند راهکار پیشنهاد شده در این مقاله بازی کنید تا خانه ای بسازید که بزرگ و دنج باشد.

 

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *