راهکار کسب و کار موفق

راهکار کسب و کار موفق

1. موفقیت تان را ببینید:

بزرگترین هدف و موفقیت تان را در کار و زندگی که میخواهید بدست آورید را مشخص کنید.
ببینید، احساسش کنید و تصور کنید چقدر شگفت انگیز خواهد بود زمانی که به آن دست پیدا کنید. تصور کنید چطور خواهید به آنجا رسید؟ و بعد برنامه ای بنویسید تا شما را به سمت اهدافتان ببرد ( البته برنامه شما با تکامل اهدافتان تغییر خواهد کرد پس سعی نکنید بهترین برنامه را بنویسید )

افراد تاثیرگذار به نیروی بیکران ذهن و تاثیر آن بر جهان اطرافشان را میدانند. آنها میدانند هرآنچه را بتوانند در ذهنشان ببینند در زندگی میتوانند بدست آورند.

 

2. در لحظه فقط یک کار انجام دهید:

با یک دست میشه 2 تا هندونه برداشت اما راه دوری نمیتوان با آن رفت.
در هر لحظه که کاری انجام میدهید و فعال هستید فقط یک کار را انتخاب کنید و انجام دهید. انجام چندتا کار با هم تمرکز شما را هم بین چندتا کار پخش میکند و نه تنها هرکدام را به نحو احسن انجام نمیدهید بلکه هر چندتا رو هم خیلی معمولی و مانند افراد دیگر انجام خواهید داد.

در 10_15 سال پیش جمله ای مرسوم بود برای موفقیت: بدنبال کارهای عالی باشید و آنها را ابتدا انجام دهید.

اما امروزه این جمله منسوخ شده و جمله ای که صحت آن اثبات شده: هر کاری را انجام میدهید ،عالی ترین کار در حال حاضر است.

در ضمن، اگر میخواهید پیشرفت 10 ساله در زندگی تان داشته باشید، 10 تکنیک ساده وجود دارد که میتوانید در 10 دقیقه یادبگیرید…

 

3. فعال باشید:

شما زندانی میزکار، اتاق شرکت و یا کلا ساختمان شرکتتان نیستید.
بعضی وقت ها لازمه از جایتان بلند شوید و یه دوری در ساختمان بزنید. زمان ناهار بروید بیرون و محل اطراف شرکت تان را ببینید، بعد از اتمام ساعت کارتان سعی کنید از مسیری که همیشه به سمت خونه میرفتید نروید و یک مسیر جدید انتخاب کنید.

اجازه بدید مغز شما تعجب کند، فکر کند. حتی اگر شده راهتان دورتر شود اما لذت بیشتری داشته باشد آن مسیر را انتخاب کنید. با افراد جدیدی آشنا شوید، سعی کنید با غریبه ها صحبت کنید و ترس از رد شدن را از خود دور کنید.

زمانی که مغز شما در یک چارچوب قرار بگیرد( انجام روزانه کارهایی که از قبل نتیجه آن معلوم است )به شدت تنبل میشود و پیشرفت نمیکند، خلاقانه نمی اندیشد و شگفتی ها را کمتر متوجه میشود.

 

4. از “نه” گفتن نترسید:

زمانی که به شما فرصت جدیدی پیشنهاد میشود سخت است گفتن کلمه “نه” به طرف مقابل و منتظر واکنش بودن. اما افراد تاثیر گذار به خوبی با قدرت این کلمه 2 حرفی آشنا هستند و از همه مهمتر با قابلیت های خودشان نیز آشنا هستند. آنها میدانند که همه کار نمیتوانند انجام دهند مخصوصا همزمان!
اگر زیاد مطمئن نیستید میتوانید از عهده کاری برآیید آنرا قبول نکنید. با قبول کردن کاری( نه نگفتن )شما بار مسئولیتی بر دوشتان اضافه میکنید…
پس هشیار باشید!
برای این منظور توصیه میشود این مطلب را بخوانید: چرا کلمه “نه” مهم ترین کلمه ای است که باید استفاده از آنرا بلد باشید.

 

5. زمانتان با ارزش است:

زمانتان را هوشیار و با دقت سپری کنید. هرکاری را که میتوانید انجام دهید تا از مواردی که حواس شما را پرت میکند و تمرکز شما را بهم میریزد دور باشید.

در محل کارتان باید تمام حواستان بر روی کاری متمرکز باشد که در حال انجام آن هستید…  از همکارانی که افکار مسموم پراکنده میکنند دور شوید و اجازه ندهید کسی با سخنان و یا اعمالش کنترل تمرکز شما را از دست شما بگیرد.

اگر صحبتی میخواهید بکنید در خصوص کارتان باشد و یا اهداف کسب و کارتان اما اگر صحبتی خارج از این موضوعات است آنرا برای زمان ناهار و یا برگشتنی از محل کار موکول کنید. ما 24 استراتژی ناب مدیریت زمان در این مقاله معرفی کردیم، حتما بخوانید.

 

6. زمانی که به کمک احتیاج دارید درخواست کمک کنید:
غرور ما بعضی مواقع نادر به ما اجازه میده که از دیگران کمک بگیریم اما اگر باعث شود زمانی که واقعا نیاز به کمک داریم از کسی درخواست کمک نکنیم آنوقت است که مشکل پیش می آید.
بعضی وقت ها بعضی مشکل ها به راحتی یک دیدگاه جدید حل میشوند… و یا با شنیدن یک تجربه مشابه. اگر از دیگران کمک بگیرید فکر نکنید غرور و اعتماد به نفس تان را شکستید بلکه برعکس شما آنقدر به خودتان ارزش میگذارید که در زمانتان صرفه جویی کنید و دیدگاه های تازه به علاوه کاربردی بشنوید تا سریع تر به اهدافتان برسید.

 

کمپانی پرسیاه برندینگ( اولین کمپانی اجرایی در مبحث فرآیند کسب و کار حرفه ای بر پایه تفکرات برندینگ در ایران )

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *