راه اندازی آکواریوم پلانت یا گیاهی

,
راه اندازی آکواریوم پلانت یا گیاهی

راه اندازی آکواریوم پلانت یا گیاهی:

در این مقاله سعی داریم در قالب چند مورد کلی ولی مهم مراحل تهیه و راه اندازی آکواریوم پلانت یا گیاهی را توضیح دهیم. قبل از هر چیز از اینکه آکواریوم گیاهی را انتخاب کردید بهتون تبریک میگیم چون یک انتخاب متفاوت و با درگیری کمتر انجام دادید و این برای شروع عالیه…

بسیار خوب، برای شروع لازم است فضای مناسب را برای قرارگیری آکواریوم در محیط منزل یا محل کارتون در نظر بگیرید و به این موضوع اختصاص بدید. قدم دوم اینه که شیشه آکواریوم را با ابعاد مناسب تهیه کرده و آن را بر روی لایه نرمی( مانند لایه نازکی از یونولیت یا موکت )که بر روی میز آکواریوم و يا سطح مورد نظر قرار دهیم. پس از قرارگیری آکواریوم و شیشه آن در محل مناسب در کف آکواریوم لازم است وسیله ایجاد گردش مناسب آب و اکسیژن رسانی به بستر را فراهم کنیم. برای این کار از فیلتر زیر شنی یا سایر محصولات موجود در بازار استفاده میکنیم.

قدم بعدی اینه که شن انتخابی را بنابه طراحی در نظر گرفته شده در کف آکواریوم میریزید و تا اندازه ی مورد نظر از سطح آکواریوم شن را بالا می آورید و کمی به آن شکل میدهید. همچنین شما میتوانید از تنه درخت های استاندارد، انواع سنگها و… برای زیباتر کردن بستر گیاهی کف آکواریوم استفاده کنید. پس از تکمیل شن و تزیینات کف آکواریوم میتوانید تانک را تا نیمه آب کنید و مشغول کاشت گیاهان شوید و در آخر آکواریوم را پر از آب کنید تا نصب سایر وسایل مانند بخاری، فیلتر، سیستم CO2 و درآخر هم نور مناسب را بر روی آن نصب نمایید. پس از مدتی که پمپ تصفیه آکوارویوم شروع به کار می کند تقریبا آب آن صاف شده و بعد از گذشت حدودا ۲۴ ساعت آماده انداختن ماهی به تانک هست. دقت داشته باشید که افراد حرفه ای آینده نگر هستند و لزومی نداره شما آکواریوم را مملو از گیاه کنید. آکواریوم گیاهی معمولا پس از گذشت دو ماه به حد مطلوبی از رشد و پوشش گیاهی می رسد. امیدوارم که از آکواریومتان لذت ببرید و در صورت بروز هر مشکلی و یا سوالی از طریق پل های ارتباطی موجود در سایت با ما در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *