ساخت ویلا در مازندران

ساخت ویلا در مازندران

در این مقاله قصد داریم به ارائه اطلاعاتی در مورد ساخت ویلا در مازندران بپردازیم، کسانی که به دنبال ساخت ویلا در مازندران هستند می توانند از این مطلب استفاده کنند، مازندران یکی از استان های شمالی ایران است که با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب و داشتن طبیعت بکر همیشه از لحاظ ساخت ویلا مورد توجه بوده است، ساخت ویلا در مازندران در سال های اخیر همچنان که گسترش یافته است دارای مشکلاتی نیز بوده است، ساخت ویلا در مازندران نسبت به خرید آن دارای مزیت است، چرا که شما بر اساس سلیقه و نیاز خود می توانید ویلا را بسازید هر چند ساخت ویلا در مازندران پروسه زمان بری است با این وجود می توان در زمان ساخت هزینه های ساخت را مدیریت کرد.

ویلا

به طور کلی در اصطلاح ویلا ساختمانی است که مطابق تعریف امرزی از چهار سو به سمت بیرون نما دارد و در اکثر موارد در بیرون از شهرها و یا مناطق ییلاقی ساخته می شود، در برخی از کشورها طبق قوانینی امکان ساخت ویلا در داخل شهر نیز امکان پذیر است و خانه های مسکونی را به صورت ویلا می سازند. در ابتدا ساختن ویلاها از زمان جمهوری روم باستان آغاز گردید و در آن مقطع طبقه اشراف ساختمان های بسیار گران بهایی را که در داخل باغ ها بودند را برای خود می ساختند بعد از این که امپراتوری روم از بین رفت، کلیسا از ویلاها به عنوان صومعه استفاده کرد و دوباره در قرون وسطی بود که به مانند ساختمان های اشرافی دوران روم مورد استفاده قرار گرفت. شمال ایران به دلیل شرایط آب و هوایی و اقلیمی خاصی که دارد دارای خانه های ویلایی فراوان است، در حال حاضر ویلاها بیشتر در اطراف شهرها ساخته می شود ساخت ویلا در مازندران نیز بیشتر در حومه شهرها و ییلاق ها است.

ساخت ویلا در مازندران

ساخت ویلا در مازندران و مشکلات آن

بسیاری از کسانی که به دنبال ساخت ویلا هستند، ساخت ویلا در مازندران را ترجیح می دهند، شرایط اقلیمی مازندران به گونه ای است که برای ساخت خانه های ویلایی مناسب است و علاوه بر آن چشم اندازهای زیبایی که دارد می تواند ساخت ویلا در مازندران را توجیه کنید، شکی نیست که ساخت ویلا در مازندران بهتر از خرید ویلا در مازندران است، در زمان ساخت ویلا شما با علم کامل از مصالح و کیفیت آن ها ویلای خود را می سازید، هر چند برای ساخت ویلا در مازندران در حدود ۴ الی ۶ ماه زمان فرصت دارید ولی در صورتی که خودتان نمی توانید برای ساخت ویلا در مازندران اقدام کنید آن را به شرکت های معتبر بسپارید تا در این زمینه نگرانی نداشته باشید با این وجود ساخت ویلا در مازندران مشکلات خاص خود را دارد که به آن ها اشاره خواهد شد.

ساخت ویلا در مازندران

ساخت ویلا با توجه به شرایط اقلیمی مازندران

یکی از مشکلات و مسائلی که در ساخت ویلا در مازندران وجود دارد و باید به آن توجه شود، شرایط اقلیمی مازندران است، بر این اساس، نوع طراحی، ساخت و استفاده از مصالح باید متناسب با شرایط آب و هوایی باشد، مازندران به سبب مجاورت با دریای خزر آب و هوای معتدل و مرطوب دارد و در مرتبه اول باید نوع پوشش سقف ها مد نظر قرار گیرد، قطر سقف ها، دیوارها، طراحی های فضای داخلی و نمای بیرونی باید بر اساس اقلیم مازندران انجام بگیرد. پوشش دیوارها در ساخت ویلا در مازندران معمولا از جنس ملات ساروج ساخته می شود و سقف ها هم به صورت شیروانی است تا در باران های فراوان شمال به صورت سریع آب پشت بام را خالی کند، علاوه بر این ها بحث زیبایی هم در ساخت ویلا باید مورد توجه قرار گیرد.

ساخت ویلا در مازندران

توجه به تراکم در نظر گرفته شده برای ساخت ویلا

یکی از مسائل و مشکلاتی که در ساخت ویلا در شمال وجود دارد این است که باید به تراکم در نظر گرفته شده برای ساخت ویلا در مازندارن توجه شود. تراکمی که برای داخل شهر در نظر گرفته می شود ۵۰ درصد است و برای اطراف شهر نیز ۳۰ درصد است. یعنی مالک زمین در شهر می تواند در ۵۰ درصد متراژ زمین خود ساخت و ساز انجام دهد و در حومه شهر نیز این متراژ ۳۰ درصد است. مثلا اگر در شهر زمینی به متراژ ۶۰۰ متر دارید، فقط ۳۰۰ متر مربع آن را در شهر می توانید برای ساخت و ساز و زیر بنای ویلا قرار دهید در حومه شهر نیز با درصد ۳۰ محاسبه می شود از بقیه متراژ هم می توان برای محوطه و فضای سبز استفاده کرد، این قانون شامل زمین های ساحلی و جنگلی هم می شود.

ساخت ویلا در مازندران

اخذ مجوزهای لازم در ساخت ویلا در مازندارن

یکی دیگر از مشکلاتی که در ساخت ویلا در مازندارن وجود دارد این است که بعد از تهیه زمین باید مجوزهایی که مورد نیاز است از شهرداری و نظام مهندسی گرفته شود. به منظور گرفتن مجوز مالک باید نقشه های معماری و سازه را که به وسیله مهندس صلاحیت دار تایید شده است را در اختیار شهرداری قرار دهد تا مراحل صدور پروانه برای ساخت ویلا آغاز شود، پس از صدور پروانه، می توان ساخت ویلا را آغاز کرد، یکی از مشکلاتی که بعد از آغاز عملیات ساخت وجود دارد این است که به طور معمول ارتباط دائم و منظم با کارگران و عوامل ساخت به یکی از مهم ترین مسائل چالشی تبدیل می شود.

ساخت ویلا در مازندران

هزینه ساخت ویلا در مازندران

هزینه ساخت ویلا در مازندارن به عوامل زیادی وابسته است که از مهم ترین آن ها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • مصالح: مهم ترین عامل تاثیرگذار در قیمت تمام شده ویلا، مصالح می باشد، زمانی که از مصالح با کیفیت استفاده شود هزینه ها نیز بیشتر خواهد بود.
  • طرح ویلا: اعم از این که کلاسیک یا مدرن باشد در قیمت نهایی ویلا تاثیرگذار است.
  • موقعیت مکانی: موقعیت مکانی زمین نیز در قیمت نهایی ویلا موثر است.
  • تعداد طبقات و متراژ ویلا: هر چه تعداد طبقات و متراژ ویلا بیشتر باشد قیمت نیز بیشتر خواهد بود.

ساخت ویلا در مازندران

مراحل ساخت ویلا در مازندران

به طور کلی مراحلی که برای ساخت ویلا در مازندران و پایان آن لازم است به این شرح است: ۱٫ نقشه برداری از زمین ویلا ۲٫ مرحله طراحی نقشه ویلا ۳٫ مرحله محاسبه نقشه ویلا ۴٫ مرحله اجرای نقشه و رنگ ریزی زمین ۵٫ مرحله پی کنی ۶٫ مرحله اجرای فنداسیون ۷٫ مرحله اجرای اسکلت، ستون و سقف ها ۸٫ مرحله دیوار چینی و سفت کاری ۹٫ مرحله سربندی ویلا ۱۰٫ مرحله نازک کاری ۱۱٫ مرحله عایق کاری ۱۲٫ مرحله کاشی کاری ۱۳٫ مرحله سفیدکاری ۱۴٫ مرحله کف سازی ۱۵٫ مرحله نصب لوازم ۱۶٫ مرحله نقاشی کردن ویلا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *