طراحی دکوراسیون حرفه ای اتاق کودک

طراحی دکوراسیون حرفه ای اتاق کودک

طراحی دکوراسیون حرفه ای اتاق کودک

از خردسالی تا نوجوانی…

برای تبدیل یک فضای ساده به اتاق دخترانه یا پسرانه برای فرزند خودتان که اکنون زمان آن رسیده فضای مناسب تری را به خودش اختصاص دهد، نکات زیادی هست که باید در نظر بگیرید. حواستان باشد که اگر اشتباه عمل کنید اتاق خواب تبدیل به فضایی غیر راحت و همچنین کودکانه می شود و اگر هم درست عمل کنید بر روی شخصیت و علایق فرزندتان منعکس شده و باعث ساخت خاطرات شیرینی از کودکی در ذهن او می شود.پس،زمینه ای مناسب برای اتاق خواب کودکتان مهیا کنید.

در طراحی دکوراسیون حرفه ای اتاق کودک برخی از طراحان درباره دکوراسیون های موضوعی اتاق خواب مثل کشتی دزد دریایی و یا موضوعاتی که بر گرفته از افسانه ها هستند صحبت می کنند و معتقدند که چنین دکوراسیونی برای فضای اتاق خواب برای پیش ترها مناسب بود. زمانی که او ابعاد مختلفی در باب علایق کودکان در دکوراسیون اتاقشان را در نظر می گیرد به این نکته نیز اشاره دارد که در این مورد نباید افراط به خرج دهیم چراکه آنها دردوره ای سنی قرار دارند که دم به دم با تغییر نظر و علاقه مواجه می شوند.

امروزه بیشتر مشتری های او به دنبال انتخاب های رشد و تکامل یافته تری برای طراحی دکوراسیون حرفه ای اتاق کودک هستند. این به آن معناست که آنها به دنبال دکوراسیون و وسایلی هستند که بادوام تر و همچنین کاربردی تر باشد. مبلمان و وسایل اتاق خواب نشان دهنده این خواهند بود که این فضا متعلق به یک پسربچه است یا نه اما باید به این نکته نیز توجه کنیم که سادگی و همچنین عملکرد آن وسایل باید برای سنین نوجوانی او نیز کارآمد باشد.

مبلمان و وسایل کلاسیک درکنار عناصری جالب و هیجان انگیز قرار گرفته و فضای بسیار زیبا و مناسبی برقرار کرده که برای مدت زمان بیشتری نیز کارآمد خواهد بود. وسایلی با رنگ های مختلف و زیبا به همراه کمی شوخ طبعی و سورپرایز که ظرافتی یکپارچه برای فضای اتاق ایجاد می کند برای آن دو جذابیت خاص خود را داشته و خاطرات شیرینی به همراه دارد.

شرایطی تعاملی و مناسب برای فضای اتاق ایجاد کنید.

در طراحی اتاق کودک سعی کنید در فضای اتاق خواب از وسایل و مبلمانی استفاده کنید که کودک را به فعالیت وا دارد. یک کمد نقاشی شده با گچ به کودک کمک می کند زمانی که می خواهد لباس بپوشد از تصاویر و کلمه ها معانی را دریافت کرده و خود به شکل مستقل تری رشد و پرورش یابد. زمانی هم که کودک بزرگ تر می شود والدین می توانند تصاویر روی کمد را تغییر دهند.

روی دیوارها نقاشی  طرح هایی شبیه به کتاب تهیه شده اند که شامل چند قاب می شوند که با گذشت زمان و بر اساس استعداد فرزند شما توسط او رنگ آمیزی و نقاشی خواهند شد. زمانی که احساس کردید فرزندتان از این طرح ها و نقاشی ها خسته شده است می توانید به راحتی آن را پاک کرده و طرحی جدیدتر بکشید و یا از سر شروع کنید.

فضای مطالعه را تغییر دهید.

در طراحی اتاق کودک معمولا تمایل خاصی در بین مشتریان وجود دارد که فضایی از منابع مطالعاتی برای کودکان به شکل جدا قرار بگیرند تا اینکه بخواهند یک میز مطالعه فردی در اتاق خواب آنها جای دهند. او می گوید که اتاق هایی زیر شیروانی، کریدور و یا طاقچه طراحی شده اند تا فضایی مناسب برای قرارگیری لپ تاپ، دستگاه پرینتر و لوازم مدرسه و مطالعه در آن قرار بگیرند.

جا به جایی میز مطالعه از اتاق خواب نوعی اجبار را برای افراد ایجاد می کند. برای مثال برای خواهر و برادرانی که در سنین مختلف با هم در یک اتاق خواب هستند، اگر خواهر یا برادر بزرگتر بخواهد تا ساعات دیروقتی از شب بیدار مانده و درس بخواند دیگر باعث آشفتگی و بر هم زدن خواب خواهر یا برادر کوچکتر خود نخواهد شد.

درهنگام انتخاب وسایل روی رنگ ها کنترل داشته باشید.

بهترین حالت این است که اجازه دهید فرزندتان رنگ اتاق خوابش را انتخاب کند اما با کمی دقت و زیر نظر خودتان. طراحان معتقدند که اولین کاری که در این زمان و برای نزدیک و آشنا کردن کودک با مساله باید انجام دهیم این است که از خودتان بپرسید که چه کاری می خواهید با فضای اتاق و باقی مانده آن انجام دهید؟ او براین نظر است که حتما در هنگام انتخاب رنگ اتاق کودک خود را شرکت دهید و یا این حس را به انها القا کنید که درگیر انتخاب رنگ ها و چیدمان وسایل اتاق خوابشان هستند.  آنها هنوز این توانایی را ندارند که به نکات ظریف و دقیق توجه کنند. به همین خاطر است که اشاره می کند ادراک و فهم این موضوع توسط کودک که در انتخاب وسایل همکاری داشته( حتی اگر شما به عنوان والدین، طراح و یا مربی او توانایی برجسته کردن عناصر مهم را در اتاق خواب داشته باشید) حتی از این که چیزی شبیه به علایق او نیز در اتاق خواب خود مشاهده کند حس خوبی پیدا خواهد کرد.

والدین به خوبی می دانند که علایق کودکان خود را چگونه پاسخ دهند، برای مثال اگر فرزند شما رنگ قرمز را دوست دارد شما می توانید از وسایلی استفاده کنید که به شکل مناسبی از این رنگ بهره برده باشد و یا ست زیبا و مناسبی از این رنگ جمع آوری کنید تا فرزندتان را راضی نگه دارد.

خوشبختانه انواع تعریف شده ای از رنگ های صورتی و آبی درخشان هستند و به صورت همه گیر استفاده می شوند.  در طراحی اتاق کودک استفاده از رنگ های روشن بسیار مناسب تر است چرا که به راحتی فضا را برای رشد کودکان مهیا می سازد. رنگ های تیره و سایه مانند می توانند کودکی افراد را احاطه کرده و برایشان نامناسب باشد.او رنگ آمیزی اتاق کودک را به سمتی نزدیک و هدایت می کند که رنگ های متعددی داشته باشند، مثل قالیچه های رایج و معمولی، پارچه های مختلف، اثر هنری و.. که ظاهر چشم نوازی نیز ایجاد کند.

شما می توانید برای داشتن یک طراحی مناسب برای کودکان خود از کارشناسان اهلی فن شرکت معماری پرسیاه طرح پردازان مشاوره گرفته، تا بهترین گزینه را برای یک طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک خود داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *