اصول طراحی نمای ویلا

طراحی نمای ویلا یکی از مهم ترین بحث ها در زیبا به نظر رسیدن آن و جلب توجه مشتری برای خرید یک ویلا می باشد و شما حتما از این مسئله آگاه هستید. طراحی نمای ویلا ها یک کار تخصصی است و صرفا هر کسی که ادعای مهارت در این کار را دارد نمی تواند نمای ویلای زیبایی به شما ارائه دهد و حتما باید در این رشته تحصیل کرده باشد. در ادامه ما قصد داریم در این مطلب به اصول اولیه طراحی نمای ویلا و اهمیت آن در نظر خرریدار خانه بپردازیم و به شما بگوییم که اهمیت این مسئله بسیار است و شما را در داشتن یک نمای زیبا برای ویلایتان یاری کنیم.

طراحی نمای ویلا

اهمیت طراحی نمای ویلا

یکی از مسائلی که به احساس خوب شما در رابطه با خرید یک خانه و ویلا کمک می کند و شما را وادار به خرید آن می کند طراحی نمای آن است.  نمای ویلا یکی از مهم ترین مسائل در ساخت و ساز است چرا که اولین چیزی که هر کس با آن در یک خانه مواجه می شود نمای آن است و بسیار حائز اهمیت است که این نما چگونه باشد مدرن باشد و بتواند به نیاز های زیبایی شناختی افراد پاسخ دهد. شما باید به طراحی نما در سازه ها بسیار اهمیت دهید چرا که علاوه بر اینکه از نظر روانی تاثیر بسیار زیادی دارد از نظر معماری نیز مهم است و موجب افزایش عمر ساختمان می شود. با انتخاب یک طرح مناسب برای نمای ساختمان و ویلا شما می توانید زیبایی کار خود را دو چندان کنید. دقت کنید که طراحی نمای ویلا شما باید به گونه ای باشد که از مد نیوفتد و بعد از مدتی شما فکر نکنید که دیگر زیبا نیست بلکه باید به جای پیروی از مد های رایج به سلیقه خودتان توجه کنید و سبکی را که دوست دارید به طراح خود و معمار بنا بگویید تا با توجه به سلیقه شما یک طرح منحصر به فرد برای ساختمان و ویلای شما بزنند.

طراحی نمای ویلا

سبک معماری در طراحی نمای ویلا

همان طور که در معماری و طراحی داخلی بنا ها ما دارای سبک هایی هستیم در طراحی نمای ویلا چه در داخل آن و چه خارج آن دارای سبک های بسیاری هستیم که شما می توانید با توجه به علایق خود سبک مورد نظرتان را بیابید و از طراح نمای خارجی بخواهید که با توجه به علایقتان و سبکی که انتخاب می کنید برای شما طرح را بزند. در ادامه ما به برسی چند سبک در طراحی نمای ویلا می پردازیم تا شما راحت تر سبک مورد نظرتان را پیدا کنید. پس در ادامه همراه ما باشید.

یکی از سبک هایی که در طراحی نمای ویلا می توان از آن الهام گرفت سبک کلاسیک است این سبک از گذشته های بسیار دور در ایران و یونان باستان رایج بوده و امروزه هم طرفداران بسیاری را دارد و همچنان افراد بسیاری از آن برای طراحی نمای ویلا خود استفاده می کنند چرا که این سبک در افراد احساس لاکچری بودن را بیدار می کند در این سبک از سنگ های طبیعی و سیقلی استفاده می شود یکی از زیر شاخه های این سبک بنای رومی است.

سبک دیگری که بیشتر در طراحی داخلی رواج دارد اما ردپای آن را در طراحی بنا هم می توان دید مینیمالی است. در سبک مینیمالی شما با استفاده از ساده ترین وسایل و رنگ هایی در یک طیف آرمش را به فضا القا می کنید در این سبک از تنوع متریال کمتری استفاده می کنید.

و آخرین سبک سبک مدرن است که در هر دوره ای با پیشرفته ترین متریال و به روز ترین تزیینات طراحی می شود و ممکن است در این نوع طراحی نما از ساختمان های زیبا در فیلم ها و سریال ها الهام گرفته شود.

اهمیت نورپردازی در طراحی نمای ویلا

یکی دیگر از مهم ترین پارامتر ها در طراحی نمای ویلاها نورپردازی آن هاست شما به کمک نور پردازی نمای خانه و حتی حیاط و محوطه آن می توانید جلوه ای جذاب تر به آن بدهید. در نور پردازی شما می توانید نقص های نما را پنهان کنید و توجه ها را به سوی نقاط قوت نما ببرید چرا که می دانید چشم ها مسیر روشن و نور را دنبال می کنند و شما می توانید با به کارگیری نور ها درخشش و جلوه ی نمای بیرونی را دوچندان کنید. شما برای نورپردازی باید اصول و قواعدی را بیاموزید که لازمه ی این امر تحصیل در رشته نمای بیرونی ساختمان ها و ویلا ها است.

طراحی نمای ویلا

استفاده از انواع متریال در طراحی نمای ویلاها

در بالا هم گفته شد که شما با توجه به سبکی که انتخاب می کنید از متریال مختلفی در طراحی نمای ویلا استفاده خواهید کرد. برای مثال در طراحی نما به سبک کلاسیک شما باید در بازار به دنبال انواع سنگ هایی باشید که نمای طبیعی به ویلا بدهند در سبک مدرن باید همواره از نیاز های جامعه و مد روز با خبر باشید تا بتوانید متریالی را که نیاز دارید تشخیص دهید. گاهی هم در بسیاری از بناها خصوصا در شمال افراد ترجیه می دهند نمای تمام چوب و کلبه ای مانند به ویلای خود بدهند و در این جا کار شما برای انتخاب متریال برای طراحی نمای ویلا سخت تر خواهد شد. به طور کلی در تهیه متریال برای طراحی نمای ویلا شما باید استقامت مصالح را در نظر داشته باشید و اینکه پس از مدتی بر اثر نور مداوم و یا بارندگی و رطوبت (با توجه به شرایط جوی محلی که ویلا قرار دارد) شکل اولیه خود را از دست ندهند و دچار تغییر رنگ و خوردگی نشوند. پس به کیفیت و تناسب متریال با محیط دقت کنید.

طراحی نمای ویلا

آیا می توان طراحی نما ویلا را آموزش دید؟

بله اگر شما در رشته عمران و معماری تحصیل کرده اید و به دنبال گسترش دانش خود در این زمینه و به روز نگه داشتن اطلاعات خود هستید می توانید در دوره هایی که برگذار می شود شرکت کنید حتی اگر سر رشته ای از معماری و طراحی نمای ویلا ندارید هم می توانید با شرکت در این دوره ها مهارت لازم را برای طراحی نمای ویلا های لوکس و زیبا کسب کنید و خود را به چالش بکشید.

طراحی نمای ویلا

برنامه هایی که در طراحی نمای ویلا به شما کمک خواهند کرد

در طراحی نمای ویلا شما بعد از اینکه نیاز های فرد متقاضی را متوجه شدید باید طرح خود را روی کاغذ پیاده کنید و یا با استفاده از نرم افزار های روز برای دنیای معماری و طراحی طرح خود را بسازید. برخی از این نرم افزار ها عبارتند از اوتوکد و تری دی مکث که می توانید جزئیات طرح های خود را در آن ها به نمایش بگذارید و به فرد سفارش دهنده طرح نشان دهید تا در صورت لزوم چیزهایی به آن اضافه کنید یا از آن کم کنید و طرح دلخواه وی را پیاده کنید.

طراحی نمای ویلا و نکاتی که در آن حائز اهمیت است

در طراحی نمای ویلا شما حتما باید به این نکته توجه کنید که متقاضی شما چه سلیقه ای دارد و از شما چه چیزی در خواست می کند چرا که مهم ترین مسئله در طراحی بنا سلیقه شخصی است که قرار است در ویلا سکونت داشته باشد پس بنا باید مو به مو طبق خواسته خریدار طراحی شود. شما همچنین باید بتوانید مصالح ارزان اما با کیفیت را در بازار تشخیص دهید و خریداری کنید تا در اجرای طرح موفق باشید.

طراحی نمای ویلا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *