طراحی ویلا در کیش

طراحی ویلا در کیش به صورت کلی و توضیحات در مورد آن

با توجه به تمایل انسان ها برای تفریح و سرگرمی و دوری از آلودگی هوا و شلوغی شهر معماران را بر آن داشت  تا در مناطق خوش و آب و هوا  طراحی ویلا در کیش​ با نمای زیبا که از لحاظ اقتصادی هم مقرون به صرفه باشد  جهت سکونت مردم صورت گیرد. در بیان امروزه بنایی که از همه طرف به بیرون نما داشته باشد ویلا گفته میشود که به طور معمول در حومه شهرها ساخته می شود.

​علل ساخت و طراحی ویلا در کیش

با توجه  به روند رو به رشد زندگی ماشینی  افزایش جمعیت  و افزایش انواع آلودگی های زیست  محیطی که منجربه افزایش انواع بیماری های جسمی و روحی گردیده است  افراد به داشتن مکانی به دور از هیاهو و استرس های خاص زندگی شهری ترغیب میشوند . ناگفته نماند که در  اینگونه بناها و طراحی ویلاها  امکانات رفاهی و آسایشی لحاظ شود. امروزه با توجه به پیشرفت های روزافزون در اعم علوم علم معماری هم دست کمی از آنها ندارد و با تلفیق معماری سنتی و مدرن بناهای باارزش و زیبایی را خلق کرده است که در نوع خود بی نظیر می باشد.

طراحی ویلا در کیش

معمار کیست

پیشنهاد دادن بهترین ایده جهت ساخت یک بنا معماری نام دارد برا ی اینکار باطلاعات کافی راجع به این علم مورد نیاز است. لازم به ذکر است هر چه دانش و آگاهی ما نسبت به اصول و مقررات ساخت بنا در منطقه مورد نظربیشتر باشد نتیجه کار قابلیت پذیرش بیشتری خواهد داشت. طراحی ویلا در کیش از عمده ترین ساخت و سازهای زمان حال با کاربری های متفاوت میباشد.

طراحی ویلا در کیش از جمله زمینه هایی است که به علت عدم محدودیت های ساخت و ساز و به کارگیری خلاقیت  ذوق و استعداد و سلیقه  شخصی معماران زیادی را مجذوب خود کرده است.در طراحی ویلا در کیش  معمار اصول و قواعد گوناگونی که باید رعایت شود را در نظر گرفته و از تمامی مهارت های خود استفاده کند تا بنای ساخته شده کار حرفه ای و عاری از هرگونه نقص و مورد پسند مشتری قرار گیرد. با  طراحی ویلا  در کیش معماران به علت آزادی در پیاده سازی طرح دلخواه  و تنها با رعایت  اصول و قواعد استانداردهای مورد نظر استقبال فراوانی جهت  ساخت اینگونه بناها از خود نشان می دهند.

طراحی ویلا در کیش

علاوه بر شیک بودن و زیبایی و چشم انداز منحصر به فردی که هنگام   طراحی ویلا در کیش در نظر گرفته می شود باید دارای  حداقل امکانات رفاهی باشد تا ساکنین آن با مشکل مواجه نشوند و در آسایش باشند. درحقیقت بنایی که هم  از لحاظ ظاهری و هم ساخت درونی منحصربه فرد باشد قابل ستایش است. درطراحی ویلا در کیش موارد گوناگونی مثل   طراحی خارجی  طراحی داخلی  ابعاد فضاهای داخلی  انتخاب اسکلت های فلزی منطبق با شرایط جوی کیش اصول فنی تایید شده درساختمان سازی منطقه را باید مد نظر قرار داد. طراحی ویلا در کیش از نمونه کارهای ساختمان سازی است که در آن تطابق شرایط جوی  و معماری از مسائل ضروری به شمار می رود.

اصول طراحی دکوراسیون داخلی ویلا در کیش

 اصلی ترین و مهم ترین بخش در طراحی ویلا در کیش فضای داخلی آن می باشد که نقش زیادی در زیبایی دکوراسیون داخلی و راحتی کاربران  دارد. در طراحی ویلا در کیش در ساخت فضای داخلی به علت شرایط آب و هوایی ویژه  و تابش شدید نور آفتاب  به جای گچ از سیمان استفاده می شود تا استحکام و زیبایی بنا حفظ شود. تعداد ومتراژاتاق خواب و آشپزخانه  ممانعت از نفوذ نور به داخل  داشتن فضای بسیار زیاد با سقف هایی با ارتفاع بالا و استفاده از  نور طبیعی از موارد مهم در طراحی ویلا در کیش محسوب می شود. طراحی ویلادر کیش به گونه ای باید صورت گیرد که علاوه بر حفظ حریم خصوصی به راحتی بتوان از جلوه های زیبای محیط پیرامون بهره برد.طراحی نشیمن سالن غذاخوری درب  ورودی و راهرو ها  توانمندی و قابلیت های خاص خود را می طلبد تا بنای ساخته شده  بعنوان فضای آرامش بخش مورد پسند واقع گردد.

طراحی ویلا در کیش

اصول طراحی خارجی ویلا در کیش

پس از طراحی  ویلا در کیش مهم ترین قسمتی که باید مورد بررسی قرار گیرد دکوراسیون خارجی ویلا و چشم انداز زیبای محوطه بیرونی می باشد. نکته کلیدی این است که هدف  اصلی ساخت ویلا لذت بردن از فضای بیرونی و مناظر آن است بنابراین باید خشنودی ساکنان و رضایتمندی آنها در اولویت کار قرار داشته باشد. در همین راستا می توان از ساخت پارکینگ و زمین های بازی مثل گلف و آب نما استخر یا آلاچیق و حتی سطوح چمن کاری شده  و فضای سبز زیبا  و … همزمان با طراحی ویلا در کیش کمک گرفت.

از جمله نکات دیگر در طراحی ویلا در کیش سنگ نمای ساختمان و دیوارهای محوطه ، استفاده از رنگ روشن به کارگیری دیوار دوجداره جهت کاهش تبادل گرما ، بکارگیری آجر در طراحی خارجی ساختمان به علت داشتن ظرفیت گرمایی بالا ، استفاده از شناشیل  به عنوان تک لایه آجری در نمای ساختمان هستند که باعث هدفمندی در ساخت ویلا  متناسب با شرایط جوی کیش می شوند. استفاده از شناشیل (بالکن چوبی کرکره دار)  جهت هدایت کردن بادهای خنک به درون ویلا که عمدتا در ساخت بناهای جنوبی مورد استفاده قرار می گیرد و فضای داخلی و خارجی را به هم مرتبط می کند  مزایایی همچون ایجاد سایه ، جلوگیری از نفوذ نور شدید آفتاب ،تبادل حرارتی و بسیاری از موارد دیگر را دارد و باعث تهویه دوطرفه بین فضای داخلی و خارجی می شود و مهمترین نکته اینکه با انجام اینکار حریم خصوصی ویلا محفوظ می ماند.

استاندادرهای طراحی ویلا در کیش

 مطابق با شرایط جوی منطقه ساخت سقف شیب دار است که نباید از چشم طراحان  دور بماند. ابعاد فضای ویلا در هنگام طراحی ویلا در کیش به درخواست مشتری در نظر گرفته شود. استاندارد های دیگری نیز در زمینه ویلا سازی در جزیره زیبای کیش وجود دارد که باید حتما رعایت شود .

طراحی محوطه ویلا در کیش

از طراحی فضای سبز با استفاده از انواع گیاهان و درختان گرفته تا محیط اطراف و چشم انداز رو به دریا ، آرام بودن مکان بدون دید از بیرون و البته موارد دیگر جهت زیباسازی از جمله مسائل مهم به شمار می روند تا جهت استراحت در فضای باز مکان امن و دنجی به حساب آید و حریم خصوصی فرد هم در نظر گرفته شود. حتی از نظر اقتصادی ساخت محوطه ای زیبا ارزش ویلا را دوچندان میکند.

طراحی ویلا در کیش

سخن پایانی

در پایان قابل ذکر است که طراحی ویلا در کیش دانش تحلیل درست از شرایط مکانی ، اطلاعات کافی و مهارت خاص خود رامی­ طلبد. در واقع طراح و معمار با تجربه خود سعی در نشان دادن اثر خارق العاده و بی نظیری خواهد داشت که هدف اصلی اش جلب رضایت و آسایش مشتری است .معمار در طی تمام مراحل ساخت وساز ملزم به رعایت ضوابط شهرداری منطقه  و اصول ویلاسازی می باشد و طراحی ویلا در کیش هم از این قاعده مستثنی نمی باشد. در طراحی ویلا در کیش به مواردی همچون اقلیم منطقه جهت تابش خورشید اصول و ضوابط شهرداری منطقه مذکور نوع بافت شهرسازی و نوع کاربری ویلا باید توجه ویژ نشان داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *