دکوراسیون کافی شاپ

دکوراسیون کافی شاپ

برای طراحی کافی شاپ محبوب خود خلاق باشید

بسیاری از ما در اوقات فراغت خود و یا  زمان هایی که نیازمند فضایی دنج و آرام و گپ دوستانه هستیم تا احساس خوبی را تجربه کنیم، کافی شاپ ها را به عنوان مقصد انتخاب میکنیم.  در این زمان است که به فکر کافه محبوب خود می افتیم و آن را به دوستانمان هم پیشنهاد می کنیم. حال اینکه چرا آن کافه را معرفی کرده ایم اتفاقی نیست، بلکه احساس لذت بخش و در عین حال جذاب را در فضای دنج آن تجربه نموده ایم و با اطمینان می دانیم که دیگران هم مثل ما این احساس را تجربه خواهد کرد.  با کمی دقت در محیط چنین کافه ای، متوجه می شویم که طراح آن تا چه اندازه خلاق بوده است تا چنین فضای گرمی را به وجود آورد.  برای دریافت ایده های خلاق در طراحی کافی شاپ محبوب خود با ما همراه شوید.

چند ایده ی خلاق در طراحی کافی شاپ

  • ایده اول: به عقیده ما، کافی شاپ هایی مخاطبان همیشگی خود را دارند که بتوانند گرمی دلنشین یک فضای دنج و آرامش بخش را به مشتری القا کنند. تا جایی که ممکن است طراحی کافی شاپ خود را از طراحی های صنعتی سرد و تجاری دور نگه دارید و به گونه ای بنگرید که می خواهید سالن نشیمن یک خانه گرم و صمیمی و یا یک اتاق بزرگ جذاب که در آن احساس راحتی میکنید را طراحی کنید. درست است که مشتریان کافی شاپ گاها برای قرارهای کاری رسمی به آن جا می روند و فضاهای لوکس را برای آن انتخاب می کنند، اما همان فضای لوکس را گرم و جذاب طراحی کنید تا برای چندمین بار مشتری را به آنجا بکشاند.

طراحی کافی شاپ

 

 

کافی شاپ

  • ایده دوم: برای اینکه ذهنتان برای دریافت ایده ها آماده شود، یک اتاق کار و استراحت محبوب را برای خود تصور کنید. برای احساس راحتی در اتاق خود به چه چیزهایی علاقه دارید؟! همه ما تقریبا به عناصر مشترکی فکر خواهیم کرد، مثل مبلمانی بسیار راحت، کتابخانه کوچک با کتاب های مورد علاقه مان، اشیائی که برایمان ارزش دارند و به عنوان بخشی از خاطره مان آن ها را در کوشه و کنار اتاق قرار داده ایم، بازی های دل خواه کو چکی که در گوشه اتاقمان قرار دارد تا گاهی با آن سرگرم شویم، نوری مناسب از پنجره ای که رو به فضای شهر باشد و در هنگام خستگی به آسمان بیرون خیره شویم، لوستر و چراغ های خاصی که به سلیقه خودمان در اتاق آویزان کرده ایم، فرش یا قالیچه ای کوچک که طرح و رنگ دل خواهمان را دارد، ساعتی خاص که زمان را به ما یادآور شود، دیواری از عکس های شخصی و محبوبمان، گل و گیاه، دسترسی به اینترنت و یک یخچال پر از خوراکی های خوشمزه را هم میتوانید برای خود متصور شوید. به راستی در چنین فضایی شما خواهید توانست ساعت ها با دوستتان به گفتگو بنشینید بدون اینکه خسته شوید. کافه محبوب شما می تواند همه این ها را شامل شود.

 

دکوراسیون کافی شاپ

 

  • ایده سوم: دیوارهای کافی شاپ شما، باید با مشتریانتان ارتباط بگیرد. پیام های خود را چه تصویری چه با خطوط و جمله ها، یا حتی با اشیاء خاص به آن ها برسانید. توجه کنید که محیط هایی مثل کافه می توانند فرهنگ سازی کنند یا حدقل فعالیت های کمرنگ شده را زنده کنند. فعالیت هایی مثل کتاب خوانی، توجه به فیلم های قوی و شخصیت های معروف و برجسته و… که از طرق مختلف می توان آن ها را در دکوراسیون کافه به کار گرفت. دیوارهای کافی شاپ خود را با ایده های خاص و خلاق بیارایید.

دکوراسیون داخلی کافی شاپ

  • ایده چهارم: در طراحی کافی شاپ خود خلاقیت به خرج دهید. مبلمان یک کافی شاپ علاوه بر اینکه باید راحت باشد، می تواند متفاوت طراحی شود و یا لااقل از رنگ و بافت خاص برای آن استفاده کرد، به گونه ای که مشتریان کافی شاپ شما را بتوانند با مبلمان خاص آن به خاطر بیاورند.

دکوراسیون کافه

  • ایده پنجم: نورپردازی کافی شاپ عاملی بسیار مهم و تاثیرگذار در عملکرد آن است. هیچ گاه از نورهای یکدست سفید یا زرد استفاده نکنید. بلکه نور سرد و گرم را ترکیب کنید و قدرت نور را در نقاط مختلف تغییر دهید تا هارمونی ایجاد شود. نور عمومی در طراحی کافی شاپ باید نوری ملایم و گرم باشد، در عین حال در نقاط ویژه و به خصوص برای هر میز نور کنترل شده جداگانه ای درنظر بگیرید. روی دیوار ها و در سقف هم نورهای غیرمستقیم دکوراتیو قرار دهید.

 

  • ایده ششم: انتخاب رنگ در طراحی کافی شاپ می تواند کاملا سلیقه ای باشد و بستگی به ایده های خاص شما داشته باشد. رنگ های شارپ و تند احساس هیجان و شادابی بیشتر و در برعکس آن رنگ های ملایم، آرامش بیشتری در محیط ایجاد می کنند. چیزی که مهم است تناسب رنگ ها و در عین حال غیریکنواخت بودن محیط کافی شاپ است که شما را در انتخاب رنگ های مختلف کمک می کند. به عنوان مثال در تصویر زیر نمونه ای از ترکیب رنگ را مشاهده میکنیم که چگونه رنگ ملایم و رنگ تند در کنار هم ترکیبی ایده آل را در یک فضا ایجاد میکنند.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *