مزایای آکواریوم گیاهی چیست؟

,

مزایای آکواریوم گیاهی چیست؟

امروزه آکواریوم های گیاهی آب شیرین از طرفداران زیادی برخوردار شده است و خیل علاقه مندان به این گونه آکواریوم ها در تکاپوی راه اندازی و نگهداری از آنها در منازل و محل کار خود می باشند. البته گیاهان آب شیرین از سال ها قبل در بازار موجود بودند اما تفاوتی که باعث شده تا افزایش تمایل افراد به آنها محسوس شود حضور گیاهان مختلف و تجهیزات نگهداری از آنها در بازار می باشد. اما واقعا مزایای آکواریوم گیاهی چیست؟

از جمله مزایای آکواریوم گیاهی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. افزایش مشکلات زندگی امروزی و استرس های ناشی از آن که افراد را به سمت موضعی جهت تخلیه این فشار ها و استرس ها سوق می دهد. مشکلات کاری به همراه فشار های اقتصادی موجب دوری خانواده ها و کمتر شدن رفت و آمد های بین خانواده ها شده است، موضوعی که زمانی جزو فرهنگ اصیل ما ایرانیان به شمار می رفت. به همین دلیل افراد برای پر کردن خلاء هم صحبت شدن با هم نوعان خود و تخلیه استرس ها و هم فکری با آنها به نگهداری از انواع حیوانات خانگی روی آورده اند. آنچه که امروزه در گشور های بزرگ صنعتی درسراسر جهان از این جنبه دیده می شود، شاید آینده ای باشد که ما نیز به آن خواهیم رسید یعنی پر کردن اوقات فراقت با انواع حیوانات خانگی به جای دید و بازدید از بستگان و هم فکری با آنها. از این موضوع که بگذریم بهترین گزینه برای نگهداری در منزل با توجه به فرهنگ دیرینه ما ایرانیان ماهی و اکواریوم است و در بین انواع آکواریوم ها، آکواریوم های آب شیرین از زیبایی و جذابیت منحصر به فردی برخوردار می باشند. رنگ سبز غالب این گروه از اکواریوم ها آرامش خاصی را به افراد و اعضا خانواده می بخشد که شاید به جرأت بتوان گفت تأمین آن در محیط طبیعت هم امکان پذیر نیست.
  2. تسهیل نگهداری از انواع گیاهان آب شیرین به جهت رشد و پیشرفت انواع تجهیزات و عرضه آنها در بازار داخلی.
  3. به بلوغ رسیدن فرهنگ نگهداری از آکواریوم در بین خانواده های ایرانی و شاید بهتر باشد بگوییم نزدیک شدن آن به بلوغ. البته به نظر کارشناسان آکوا استار تغییر نگاه آکواریوم فروشی ها و یا حضور طیف جدیدی از افراد در این صنف در این بین بیشترین تاثیر را داشته است.  در چند سال اخیر افراد تحصیل کرده بسیاری وارد این صنف شده اند و با نگاه حرفه ای خود به این صنعت موجب رشد آن شده و ایده های بسیاری را ارایه نموده اند.
  4. افزایش واردات کالا و محصولات آکواریومی توسط شرکت ها و افراد جدید که ضمن ایجاد رقابت در بین آنها موجب متنوع شدن کالا های در دسترس و کاهش قیمت ها شده است.

علی رغم وجود چنین رشدی در بازار و افزایش تمایل افراد به نگهداری از آکواریوم های گیاهی آب شیرین هنوز مسیر بسیاری تا رسیدن به یک سیستم آکواریوم داری حرفهای در ایران باقی مانده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *