نحوه ی تکثیر و نگهداری از آروانا سیلور

نحوه ی تکثیر و نگهداری از آروانا سیلور

نحوه ی تکثیر و نگهداری از آروانا سیلور

آروانای سیلور بیش تر از سایر گونه های آروانا میل به پرش از آکواریوم به بیرون را دارد و به همین دلیل اغلب آنها از آکواریوم هایی که پوشش نداشته و یا پوشش مناسب و محکمی نداشته باشند به بیرون پریده و تلف می شوند.
آروانای سیلور را می توان با گرسنه نگه داشتن به خوردن غذاهای غیر زنده و خشک هم عادت داد، ولی بهتر است به آنها ماهی، خرچنگ و میگوی بدون نمک بدهید.
این گونه ی آروانا در دمای ۷۵ تا ۸۶ درجه فارنهایت( ۲۴-۳۰ درجه سانتیگراد )و PH بین ۶٫۰ تا ۷٫۰ درجه به خوبی زندگی می کند .
طول تانک آرواناهای جوان نباید از ۳۶ اینچ( ۹۰ سانتی متر )کوچکتر باشد و پس از کمی بزرگتر شدن باید تانکی به طول ۴۸ اینچ( ۱۲۰ سانتی متر )برای آنها فراهم کنید. البته وقتی طول آروانا به ۱۵ اینچ ( ۴۰ سانتی متر ) می رسد، به تانک بزرگتری برای آنها نیاز است.
آروانای سیلور می تواند با گونه های مشابه ناسازگار بوده و به سوی آنها پرخاش کند مگر اینکه سایر ماهی ها از آن خیلی بزرگتر باشند. آنها را می توان با کت فیش ها و گونه های مشابه بزرگتر از خود نگه داشت .
بی شک آرواناهای سیلور شکارچی های خوبی بوده و ماهی های کوچک تر را می خورند .
آرواناهای کوچک و جوان برای آکواریوم های خانگی مناسبند ولی وقتی رشد می کنند مناسب نگهداری در تانک های جمعی بسیار بزرگند .
خلق و خو:
از نظر رفتاری علاقمند به مبارزه با آرواناهای همتای خود است – علاوه بر این لازم به ذکر است که آروانا یک ماهی جهنده است، یعنی اگر در آکواریوم خود می خواهید آروانا نگهداری کنید حتما باید آکواریومتان درب داشته باشد زیرا آرواناها از داخل آب به بیرون می پرند و می توانند پرش های بلند و حیرت آوری انجام دهند. با افزایش اندازه شان، توانایی و احتمال پرش آنها نیز افزایش می یابد. از یک سرپوش سنگین برای آكواریومتان استفاده کنید چرا که آنها به راحتی می توانند با یک ضربه به سرپوش آن را لق کنند و به کناری بزنند.
آرواناها تمام مدت در حرکت هستند که احتمالاَ بخاطر جستجو برای غذاست و یا حتی برای طلبیدن حریف. معمولاَ رفتار مثبتی را از خود بروز می دهند. از ترساندن آنها بپرهیزید و تانک جدا شده بچه ماهی ها را از آنها دور نگاهدارید. یک آروانای بالغ به راحتی می تواند تانک را بشکند.
اندازه: معمولاَ تا ۶۰ سانتیمتر رشد می کند ولی تا ۱ متر هم ممکن است در خارج از آکواریوم رشد کنند.
دکور: رفتار آرواناها در یک تانک خالی ( آكواریوم فاقد دکور ) بسیار ناراحت می نماید. ممکن است صدماتی هم به قسمت هایی از اطراف دکور آكواریوم بزنند ولی رویهم رفته رفتارشان در تانک دکور شده بسیار آرام تر است.
گیاهان: در اضافه کردن گیاهان زنده و طبیعی به تانکتان آزادی کامل دارید چرا که آروانا گیاهخوار نیست. ممکن است با ضربه ای، گیاهان را سست کند ولی مطمئناَ تصادفی است نه عمدی. گیاهان را در دو انتهای تانکتان قرار دهید.
محل امن: مخفی نمی شود ولی کمی به دکور آکواریوم علاقمند است.
شرایط آب: آب تمیز ضروری است.

همزیستی: می توانید این ماهی را با سیچلایدهای کوچکتر نگاهدارید. البته نه در اندازه ای که برای بلعیدن توسط آروانا مناسب باشند. همچنین می توانید آنها را با اسکارهای کوچک و گلدفیش های بزرگ نگاهدارید. اگر سیچلایدهای شما رفتارهای خشونت آمیزی از خود بروز می دهند – همانند زمانی که برای تولید مثل آماده شده اند – باید سیچلایدهای مهاجم را جابجا کنید. ضمناَ نوع شنای سیچلایدها که خیلی نزدیک به سایرین حرکت می کنند می تواند به پولک های آروانای شما صدمه بزند.
AQUA STAR
برترین برند اجرای آکواریوم در ایران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *