نحوه ی نگهداری از رنگین کمان باله ریسمانی

نحوه ی نگهداری از رنگین کمان باله ریسمانی

نحوه ی نگهداری از رنگین کمان باله ریسمانی

این ماهی رنگین کمانی زیبا دارای باله پشتی دو قسمتی بوده که قسمت دوم آن در روبروی باله مخرجی قرار گرفته و شعاع های آن و باله مخرجی کشیده شده و تا انتهای دم می رسد و باله دمی عقربی است.

فرم بدن کشیده و ترکیب رنگی زیبایی از بنفش و زرد و قرمز و نارنجی وجه تسمیه این ماهی است.زادگاه اصلی این ماهی اندونزی، گینه نو، استرالیا است نهایت سایز این ماهی 5 سانتی متر است تفاوت جنسیتی در این ماهی به این صورت است که ماهی نر بزرگتر بوده دارای ترکیب رنگی زیباتری بوده و باله های این ماهی کشیده تر است بهترین تانک برای این ماهی تانک با انبوه گیاهان طبیعی است تکثیر این جنس مانند بقیه رنگین کمان ماهیان است در کل ماهی نجیب و سازگاریست.

سازگاری: بسیار خجالتی است و برای تانک های عمومی مناسب نیست، که به راحتی مورد تهاجم ماهی های خشن قرار می گیرد، نباید با ماهی هایی که به کندن دم و باله ماهی ها علاقه دارند نگهداری شوند چرا که دم بلند ماهی نر براحتی توسط آنها از بین می رود. پس باید برای انتخاب هم تانکی ها وسواس بیشتری به خرج دهید. و هم تانکی ها از گونه های کوچک انتخاب شوند.

بهتر است آنها را با تتراهای کوچک، رازبوراها، سیکلیدهای کوتوله، کوریدوراس های کوچک و گربه ماهی مکنده کوتوله  نگهداری کنید.
دکور تانک: بهترین شرایط نگهداری در تانک هایی است که با گیاهان به صورت انبوه پوشیده شده باشد، جریان آب باید ملایم باشد همچنین باید فضاهای بازی برای شنا و نمایش نرها به یکدیگر وجود داشته باشد، کیفیت آب باید بسیار بالا باشد، تعویض هفتگی مقداری از آب توصیه می شود.

تولید مثل: تخم ها در میان برگهای گیاهان رها می کند و 8 تا 12 روز طول می کشد تا تخم ها هچ شوند.
AQUA STAR
برترین برند اجرای آکواریوم در کشور

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *