نحوه ی نگهداری از رنگین کمان باله ریسمانی

نحوه ی نگهداری از رنگین کمان باله ریسمانی

نحوه ی نگهداری از رنگین کمان باله ریسمانی

اين ماهي رنگين كماني زيبا داراي باله پشتي دو قسمتي بوده كه قسمت دوم آن در روبروي باله مخرجي قرار گرفته و شعاع هاي آن و باله مخرجي كشيده شده و تا انتهاي دم مي رسد و باله دمي عقربي است.

فرم بدن كشيده و تركيب رنگي زيبايي از بنفش و زرد و قرمز و نارنجي وجه تسميه اين ماهي است.زادگاه اصلي اين ماهي اندونزی، گینه نو، استرالیا است نهايت سايز اين ماهي ۵ سانتي متر است تفاوت جنسيتي در اين ماهي به اين صورت است كه ماهي نر بزرگتر بوده داراي تركيب رنگي زيباتري بوده و باله هاي اين ماهي كشيده تر است بهترين تانك براي اين ماهي تانك با انبوه گياهان طبيعي است تكثير اين جنس مانند بقيه رنگين كمان ماهيان است در كل ماهي نجيب و سازگاريست.

سازگاری: بسیار خجالتی است و برای تانک های عمومی مناسب نیست، که به راحتی مورد تهاجم ماهی های خشن قرار می گیرد، نباید با ماهی هایی که به کندن دم و باله ماهی ها علاقه دارند نگهداری شوند چرا که دم بلند ماهی نر براحتی توسط آنها از بین می رود. پس باید برای انتخاب هم تانکی ها وسواس بیشتری به خرج دهید. و هم تانکی ها از گونه های کوچک انتخاب شوند.

بهتر است آنها را با تتراهای کوچک، رازبوراها، سیکلیدهای کوتوله، کوریدوراس های کوچک و گربه ماهی مکنده کوتوله  نگهداری کنید.
دکور تانک: بهترین شرایط نگهداری در تانک هایی است که با گیاهان به صورت انبوه پوشیده شده باشد، جریان آب باید ملایم باشد همچنین باید فضاهای بازی برای شنا و نمایش نرها به یکدیگر وجود داشته باشد، کیفیت آب باید بسیار بالا باشد، تعویض هفتگی مقداری از آب توصیه می شود.

تولید مثل: تخم ها در میان برگهای گیاهان رها می کند و ۸ تا ۱۲ روز طول می کشد تا تخم ها هچ شوند.
AQUA STAR
برترین برند اجرای آکواریوم در کشور

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *