نگهداري از فلاورهورن

نگهداری از فلاورهورن

نگهداری از فلاورهورن
این ماهی به خاطر اجدادش از خلق و خوی بسیار خشنی برخوردار است و نگهداری این گونه با سایر گونه های ماهیان زینتی توصیه نمی شود. درجه حرارت مناسب برای نگهداری این ماهی بین 28 تا 30 درجه سانتی گراد می باشد.

این ماهی نسبت به ph آب زیاد حساس نیست و اکثر آب های لوله کشی شهری برای نگهداری این ماهی مناسب است. فلاورهورن به تانکی با گناجیش 200 گالن( هر گالن3.8 لیتر )برای رسیدن به حد اکثر رشد و سلامت نیازمند است.

در تغذیه ماهی فلاورهورن بهتر است از غذاهای خشک که در آن ها تقریبا تمام نیاز هایماهی گنجانده شده است استفاده شود. اما اگر تمایل به استفاده از غذاهایگوشتی برای این ماهی دارید بهترین گزینه گوشت میگو هست. اما فراموش نکنیدکه فلاورهورن به اقتضای سیکلید بودنش مستعد بیماری انگل روده ای می باشد ودر صورت ابتلا به این بیماری به سختی معالجه می شود .

برای همین بهتر استکه میگو را با سیر مخلوط کنید چون عصاره موجود در سیر دارای خواص زد انگلمیباشد در ادامه بحث از انواع نژاد فلاور هورن و ملاک های شناساییفلاورهورن با گرید بالا مطالبی بیان خواهد شد
ماهی فلاورهورن دارای نژاد های بسیاری میباشد.بعضی از فروشنده های این ماهی زینتی اکواریوم از این مسئله سواستفاده میکنن و برای بازار گرمی بیشتر حتی نژاد های من دراوردی بوجود میارن.

نکته ی جالب توجه اینه که در ایران نژاد زد زد بیشترین طرفدار رو داره بنا براین فروشنده ها بیشتر از این اسم استفاده کرده و این اسم رو روی فلاور های تکثیری داخل و حتی اسکار ها میگذارند.!!!
نگه داری این ماهی با هیچ ماهی اکواریومی پیشنهاد نمیشه.البته برای تزیین.به این منظور که این ماهی بسیار قلمرو طلب هست و ماهی های دیگه رو در کنار خودش قبول نمیکنه.
گوشه نشینی و تحرک کم برای این ماهی دقیقا مانند یک سم عمل میکنه و ماهی رو دچار بیماری های یبوستی میکنه بنابراین برای تحرک بیشتر میتوانید از کت فیش ها و یا لوچ ها استفاده کنید. البته این ها با کلی شروط همراهه.

یعنی ممکنه اون فلاور به شدت سرسخت باشه و حتی به اون ها هم رخم نکنه یا با وجود کت فیش در تانک رنگ فلاور رو به تیرگی میرود پس کت فیش در این موارد کارایی نداره. اگر جثه ی ماهی بزرگ باشه در طیف خاصی میشه از سیچلید های دیگه در کنارش استفاده کرد. در این صورت جثه ی ماهی اجازه ی دنبال کردن دنبال سیچلید ها رو نخواهد داد.
استاندار تانک فلاور به این صورت هست: در تانک اگر شن نباشه بهتره.چون اولا میونه ی فلاور با شن اصلا خوب نیست و اون رو به هم میزنه و دوما هنگام شن باز فلاور مشکلات بسیاری برای خود ماهی پیش میاد که در اینجا قابل بحث نیست. ولی این عقیده ی بسیاری به این گونه هست که اگر تانک شن نداشته باشه باعث تیرگی و کدری آب میشه درسته، عاملی که مدفوع و فضولات ماهی رو در خودش نگه میداره شن هست.پس باید فقدان شن رو با استفاده از تاپ فیلتر برطرف کرد.با استفاده از تاپ اب شفافی هم خواهید داشت.

 

 

AQUA STAR
برترین برند اجرای آکواریوم در ایران…

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *