نگهداري از فلاورهورن

,
نگهداري از فلاورهورن

نگهداري از فلاورهورن
اين ماهي به خاطر اجدادش از خلق و خوی بسيار خشنی برخوردار است و نگهداری اين گونه با ساير گونه های ماهيان زينتی توصيه نمی شود. درجه حرارت مناسب برای نگهداری اين ماهی بين ۲۸ تا ۳۰ درجه سانتي گراد می باشد.

اين ماهی نسبت به ph آب زياد حساس نيست و اكثر آب هاي لوله كشي شهري برای نگهداری اين ماهی مناسب است. فلاورهورن به تانكی با گناجيش ۲۰۰ گالن( هر گالن۳٫۸ ليتر )برای رسيدن به حد اكثر رشد و سلامت نيازمند است.

در تغذيه ماهی فلاورهورن بهتر است از غذاهاي خشك كه در آن ها تقريبا تمام نياز هايماهي گنجانده شده است استفاده شود. اما اگر تمايل به استفاده از غذاهايگوشتي براي اين ماهي داريد بهترين گزينه گوشت ميگو هست. اما فراموش نكنيدكه فلاورهورن به اقتضاي سيكليد بودنش مستعد بيماري انگل روده اي مي باشد ودر صورت ابتلا به اين بيماري به سختي معالجه مي شود .

براي همين بهتر استكه ميگو را با سير مخلوط كنيد چون عصاره موجود در سير داراي خواص زد انگلميباشد در ادامه بحث از انواع نژاد فلاور هورن و ملاك هاي شناساييفلاورهورن با گريد بالا مطالبي بيان خواهد شد
ماهی فلاورهورن دارای نژاد های بسیاری میباشد.بعضی از فروشنده های این ماهی زینتی اکواریوم از این مسئله سواستفاده میکنن و برای بازار گرمی بیشتر حتی نژاد های من دراوردی بوجود میارن.

نکته ی جالب توجه اینه که در ایران نژاد زد زد بیشترین طرفدار رو داره بنا براین فروشنده ها بیشتر از این اسم استفاده کرده و این اسم رو روی فلاور های تکثیری داخل و حتی اسکار ها میگذارند.!!!
نگه داری این ماهی با هیچ ماهی اکواریومی پیشنهاد نمیشه.البته برای تزیین.به این منظور که این ماهی بسیار قلمرو طلب هست و ماهی های دیگه رو در کنار خودش قبول نمیکنه.
گوشه نشینی و تحرک کم برای این ماهی دقیقا مانند یک سم عمل میکنه و ماهی رو دچار بیماری های یبوستی میکنه بنابراین برای تحرک بیشتر میتوانید از کت فیش ها و یا لوچ ها استفاده کنید. البته این ها با کلی شروط همراهه.

یعنی ممکنه اون فلاور به شدت سرسخت باشه و حتی به اون ها هم رخم نکنه یا با وجود کت فیش در تانک رنگ فلاور رو به تیرگی میرود پس کت فیش در این موارد کارایی نداره. اگر جثه ی ماهی بزرگ باشه در طیف خاصی میشه از سیچلید های دیگه در کنارش استفاده کرد. در این صورت جثه ی ماهی اجازه ی دنبال کردن دنبال سیچلید ها رو نخواهد داد.
استاندار تانک فلاور به این صورت هست: در تانک اگر شن نباشه بهتره.چون اولا میونه ی فلاور با شن اصلا خوب نیست و اون رو به هم میزنه و دوما هنگام شن باز فلاور مشکلات بسیاری برای خود ماهی پیش میاد که در اینجا قابل بحث نیست. ولی این عقیده ی بسیاری به این گونه هست که اگر تانک شن نداشته باشه باعث تیرگی و کدری آب میشه درسته، عاملی که مدفوع و فضولات ماهی رو در خودش نگه میداره شن هست.پس باید فقدان شن رو با استفاده از تاپ فیلتر برطرف کرد.با استفاده از تاپ اب شفافی هم خواهید داشت.

 

 

AQUA STAR
برترین برند اجرای آکواریوم در ایران…

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *