نگهداری از ماهی رامینوز ( آب شیرین )

نگهداری از ماهی رامینوز ( آب شیرین )

نگهداری از  ماهی رامینوز ( آب شیرین )

 

رامینوز اسم خود را از رنگ قرمزی که در صورت و بینی آن وجود دارد گرفته. دارای بدنی نقره ای و دمی با راه راه سفید و سیاه است. ماهی صلح طلب و همه چیز خواراست و به صورت گروهی حرکت می کنند و می توان آنها را در تانک های جمعی و در کنار سایر ماهی های صلح طلب نگهداری کرد. و مناسب تانک های گیاهی می باشند و به این تانک ها زیبایی می بخشند.
در آکواریوم این ماهی میتوانید از تکه سنگ ها و گیاهان استفاده کنید تا فضایی مانند زیستگاه این ماهی پدید آورید. سعی کنید آنها را در دسته های 6 تایی به بالا نگهداری کنید تا منظره ای زیبا از شنا کردن گروهی آنها را مشاهده کنید.
رازبورا سر قرمز به طور کلی یک ماهی پر جنب و جوش و فعال بوده و از آزار دادن ماهیان باله بلند لذت می برد. این ماهی در برابر شرایط محیطی بسیار مقاوم و  جان سخت بوده  و بهتر است در دسته های ۶ تا ۱۰ تایی نگهداری شوند.

 

در تزئینات آکواریوم رازبورا سر قرمز بهتر است از گیاهان انبوه، چوب راش بدون پوست، ریشه های پیچ در پیچ، برگ بلوط و ذغال تورب استفاده نمایید فقط فراموش نکنید که برگ ها را برای جلوگیری از فساد هر هفته تعویض نمایید.

شن و ماسه رودخانه و نور پردازی کم می تواند به جلوه گری این ماهی بی افزاید. توصیه شده  که بهتر است در هفته ۲۵ تا ۵۰ درصد آب آکواریوم آنها جایگزین گردد.

سازگاری: رازبورا سر قرمز با اکثر ماهیان آکواریومی به خصوص رازبوراها، رنگین کمانی ها، رازبوراها و دانیو ها سازگار می باشد.

 

رژیم غذایی: ماهی رازبورا  سر قرمز  همه چیز خوار می باشند. فلیک، گرانول، آرتیمیای زنده و کرم خونی و… می توانند رژیم غذایی مناسبی برای این ماهی باشند.

جنسیت: جنس نر رازبورا سر قرمز از ماده ها باریکتر و کشیده تر می باشند ماده ها دارای شکم گردتری هستند
نرها لاغر و بندی کشیده داشته و بینی و باله دمی قرمز و بدنی شیری و آبی داشته وبزرگترند. ماده ها فاقد رنگ آمریزی قرمز هستند و معمولا نقره ای هستند.

جفتگیری / تولید مثل: تکثیر رازبورا سر قرمز بسیار مشکل بوده و این ماهی برای تولید مثل به آبی اسیدی ، فوق العاده سبک و البته با کیفیت بالا نیاز دارد. معمولا پس از ۲ روز تخم ها هچ شده و لاروهارا با مژه داران حقیقی تغذیه می نمایند.

 

 

AQUA STAR
برترین برند اجرای آکواریوم در ایران…

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *