نگهداری از ماهی رامینوز ( آب شیرین )

,
نگهداری از ماهی رامینوز ( آب شیرین )

نگهداری از  ماهی رامینوز ( آب شیرین )

 

رامینوز اسم خود را از رنگ قرمزی که در صورت و بینی آن وجود دارد گرفته. دارای بدنی نقره ای و دمی با راه راه سفید و سیاه است. ماهی صلح طلب و همه چیز خواراست و به صورت گروهی حرکت می کنند و می توان آنها را در تانک های جمعی و در کنار سایر ماهی های صلح طلب نگهداری کرد. و مناسب تانک های گیاهی می باشند و به این تانک ها زیبایی می بخشند.
در آکواریوم این ماهی میتوانید از تکه سنگ ها و گیاهان استفاده کنید تا فضایی مانند زیستگاه این ماهی پدید آورید. سعی کنید آنها را در دسته های ۶ تایی به بالا نگهداری کنید تا منظره ای زیبا از شنا کردن گروهی آنها را مشاهده کنید.
رازبورا سر قرمز به طور کلی یک ماهی پر جنب و جوش و فعال بوده و از آزار دادن ماهیان باله بلند لذت می برد. این ماهی در برابر شرایط محیطی بسیار مقاوم و  جان سخت بوده  و بهتر است در دسته های ۶ تا ۱۰ تایی نگهداری شوند.

 

در تزئینات آکواریوم رازبورا سر قرمز بهتر است از گیاهان انبوه، چوب راش بدون پوست، ریشه های پیچ در پیچ، برگ بلوط و ذغال تورب استفاده نمایید فقط فراموش نکنید که برگ ها را برای جلوگیری از فساد هر هفته تعویض نمایید.

شن و ماسه رودخانه و نور پردازی کم می تواند به جلوه گری این ماهی بی افزاید. توصیه شده  که بهتر است در هفته ۲۵ تا ۵۰ درصد آب آکواریوم آنها جایگزین گردد.

سازگاری: رازبورا سر قرمز با اکثر ماهیان آکواریومی به خصوص رازبوراها، رنگین کمانی ها، رازبوراها و دانیو ها سازگار می باشد.

 

رژیم غذایی: ماهی رازبورا  سر قرمز  همه چیز خوار می باشند. فلیک، گرانول، آرتیمیای زنده و کرم خونی و… می توانند رژیم غذایی مناسبی برای این ماهی باشند.

جنسیت: جنس نر رازبورا سر قرمز از ماده ها باریکتر و کشیده تر می باشند ماده ها دارای شکم گردتری هستند
نرها لاغر و بندی کشیده داشته و بینی و باله دمی قرمز و بدنی شیری و آبی داشته وبزرگترند. ماده ها فاقد رنگ آمریزی قرمز هستند و معمولا نقره ای هستند.

جفتگیری / تولید مثل: تکثیر رازبورا سر قرمز بسیار مشکل بوده و این ماهی برای تولید مثل به آبی اسیدی ، فوق العاده سبک و البته با کیفیت بالا نیاز دارد. معمولا پس از ۲ روز تخم ها هچ شده و لاروهارا با مژه داران حقیقی تغذیه می نمایند.

 

 

AQUA STAR
برترین برند اجرای آکواریوم در ایران…

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *