همه چیز درمورد ساخت ویلا در جزیره کیش

جزیره کیش به عنوان یکی از جزایر زیبا و منحصر به فرد ایران با برخورداری از موقعیت منطقه آزاد تجاری، مورد توجه سرمایه گذاران و انبوه سازان می باشد. از لحاظ سکونی بودن نیز، ساخت ویلا در جزیره کیش یکی از مواردی است که به شدت علاقه هموطنان را به خود جلب کرده است. جهت اقدام به ساخت ویلا در جزیره کیش باید به مواردی توجه شود، چرا که شرایط و قوانین ساخت و ساز در جزیره کیش متفاوت است.

جزیره کیش

ساخت ویلا در جزیره کیش

جزیره کیش به عنوان نگین خلیج فارس، با مساحت ۹۱ کیلومتر مربع و خط ساحلی ۴۳ کیلومتر و شکل کلی بیضی، از توابع استان هرمزگان می باشد. جزیره کیش هر ساله به طور متوسط ۱،۰۰۰،۰۰۰ تا ۲،۰۰۰،۰۰۰ گردشگر دارد. جزیره کیش بدلیل داشتن ویژگی های خاص، محیط مناسبی برای زندگی است. از ویژگی های منحصر به فرد آن دارا بودن درصد بالایی از اکسیژن خالص می باشد که در سطح جهان بسیار نادر است. از ویژگی هایی که نظر هر کسی را برای زندگی در آنجا جلب می کند، هوای پاک و سکوت و آرامش آن است. برای فرار از شلوغی ها و هوای ناپاک شهرها، بسیاری به فکر خرید یا ساختن خانه و ویلا در جزیره کیش هستند.

ساخت ویلا در جزیره کیش

 

 

ساخت ویلا در جزیره کیش

اقامت در کیش

 

همان طور که گفتیم، زندگی در جزیره کیش با در نظر نگرفتن آب و هوای گرم و شرجی، آرزوی هر شخصی است که از زندگی در هیاهوی شهر خسته شده است. بعضی از خانواده ها، تمایل به خرید یا ساخت ویلا در جزیره کیش دارند تا حداقل تعطیلات را در آنجا سپری کنند. علاوه بر گذران تعطیلات، جزیره کیش به دلیل منطقه آزاد تجاری بودن، محل خوبی برای سرمایه گذاری و استفاده از امکانات بالای آن برای زندگی است.

 

 

 

رونق سرمایه گذاری در ساخت و ساز در جزیره کیش

ساخت ویلا در جزیره کیش

بر خلاف رکود مسکن و ساختمان سازی در سایر شهرها، جزیره کیش با دارا  بودن امتیازهای منطقه آزاد، یکی از مناطق دارای پتانسیل زیاد برای سرمایه گذاری در ساخت برج، هتل، مجتمع تجاری و مسکونی می باشد. همچنین علاوه بر سرمایه گذاری کلان، در سطح کوچک نیز، خانواده ها علاقه مند به ساخت ویلا در جزیره کیش و سرمایه گذاری در بخش مسکن دارند.

کیش قطب گردشگری بسیار فعال در سطح کشور است و بیشتر درآمد و سود حاصله در تمامی زمینه ها از طریق گردشگری جزیره کیش تامین می شود. رونق بازار ساخت و ساز در جزیره کیش برخلاف سایر شهرها، هر سرمایه گذار و انبوه سازی را به آنجا جذب می کند. دلیل این امر نیز، امتیاز قرار گیری در منطقه آزاد است چرا که ارزش افزوده در سرمایه گذاری در بخش ساخت و ساز در جزیره کیش به قدری وسوسه انگیز است که سرمایه گذاران و انبوه سازان و حتی سرمایه گذارهای خرد نیز به ادامه فعالیت در جزیره کیش ترغیب می شوند. علاوه بر عامل ارزش افزوده، امکان اخذ راحت پروانه ساخت و تسهیلات بانکی مناسب، ارتباط با دنیا از طریق آب های آزاد، نبود سیاست های دست و پا گیر واردات و صادرات از دیگر موارد ایجاد ترغیب در سرمایه گذاران می باشد.

ساخت ویلا در جزیره کیش

ساخت ویلا در جزیره کیش

ساخت ویلا در جزیره کیش

اگر به دنبال سرمایه گذاری در بخش خانه و ویلا در یکی از امن ترین نقاط ایران از لحاظ سرمایه گذاری و زندگی هستید، کیش گزینه مناسبی است. ساخت ویلا در جزیره کیش بسیار معمول است. شهرک های ویلایی نیز برای ساخت ویلا در جزیره کیش وجود دارد، گرچه محدودیتی در ساخت ویلا در جزیره کیش وجود ندارد و می توان در هر جایی اقدام به ساخت و ساز کرد.

ساختمان های ویلایی نوساز و قدیمی در سطح کیش وجود دارد. ساخت ویلا در جزیره کیش در همه جا انجام می پذیرد. کنار ساحل، شهرک ویلایی یا جاهای دیگر. ویلاهای مستقل یا مجموعه ای، همه نوع ویلایی می توان در کیش یافت. جهت ساخت ویلا در جزیره کیش بهتر است اطلاعاتی در زمینه مناطق مختلف کیش و قوانین ساخت و ساز کسب کرد.

مناطق مختلف جهت ساخت ویلا در جزیره کیش

قبل از اقدام به ساخت ویلا در جزیره کیش باید از مناطق مختلف کیش برای ساخت ویلا و قیمت های هر منطقه اطلاعاتی کسب کرد. در زیر به معرفی مناطق مختلف برای ساخت ویلا در جزیره کیش می پردازیم:

۱نوار ساحلی

ساخت ویلا در جزیره کیش

نوار ساحلی  از دهکده ساحلی خلیج فارس شروع شده و تا منطقه کرانه ادامه دارد. به دلیل قرار گیری در ساحل و داشتن ویو دریا، قیمت زمین در نوار ساحلی می تواند گران تر از قسمت های دیگر باشد، اما در عوض با ساخت ویلا در نوار ساحلی، ویو دریا و آرامش آن را خواهید داشت. ویلای مجموعه ای به معنای ویلای طبقاتی یا پنت هواس می باشد که هر طبقه یک واحد ویلا می باشد. از ویلاهای مجموعه ای در نوار ساحلی می توان، دامون ساحلی، دامون کیش ایر، رویای کیش و آناهیتا را عنوان کرد.

 

 

 

 

 

۲٫ شهرک صدف

ساخت ویلا در جزیره کیش

از مناطق قدیمی و مرکزی برای ساخت ویلا در جزیره کیش، شهرک زیبای صدف می باشد. ساخت و ساز در این شهرک از ۲۰ سال پیش شروع شده است و تا به الان ادامه دارد. این شهرک دارای ۶ فاز می باشد که فاز هفتم آن نیز در حال ساخت است. قیمت ها در فاز های مختلف، متفاوت است.

۳٫ شهرک میرمهنا

شهرک میرمهنا در شمال غربی جزیره کیش قرار دارد که شامل شهرک میرمهنا و شهرک نوبنیاد و محله عرب ها می باشد. منطقه ای بزرگ که اکثر بومی های جزیره کیش در آنجا ساکن هستند. در این منطقه بازار محلی و خدمات شهری بسیاری می توان یافت. پارک ساحلی میرمهنا که از جاذبه های کیش است و پارک گلستان و مینا پارک در این منطقه قرار دارد. دهکده المپیک و شهر حریره نیز در نزدیکی این منطقه قرار دارد. این شهرک نیز دارای فازهای مختلف است. شامل خانه های ویلایی و آپارتمانی، مجتمع های مسکونی و آپارتمانی نوساز و قدیمی است. اگر تمایل به ساخت ویلا در جزیره کیش در یک منطقه کاملا ویلایی دارید، فاز F2 شهرک میرمهنا انتخاب خوبی می تواند باشد.

ساخت ویلا در جزیره کیش

۴٫ شهرک نوبنیاد کیش

از شهرک های بزرگ کیش است و قابل مقایسه با شهرک صدف می باشد. اکثر ساخت و سازهای این شهرک نوساز هستند و ساکنان دائمی کیش در آنجا زندگی می کنند. این منطقه به دلیل کمبود امکانات تفریحی ارزان تر از دیگر شهرک ها است. ویلاهای نوساز در کیش مدرن هستند و از طراحی معماری خاص و زیبایی برخوردار می باشد.

ساخت ویلا در جزیره کیش ساخت ویلا در جزیره کیش ساخت ویلا در جزیره کیش ساخت ویلا در جزیره کیش

قوانین ساخت ویلا در جزیره کیش

کیش به دلیل موقعیت خاص و منطقه آزاد بودن، قوانین ساخت و ساز متفاوت با دیگر شهرهای ایران دارد و بیشتر قوانین آن بر اصول استانداردهای بین المللی ساختمان سازی استوار است. قوانین ساخت و ساز در کیش توسط سازمان منطقه آزاد کیش با در نظر گرفتن استانداردهای روز معماری و شهرسازی و با هدف توسعه شهری و راهبردی کیش تعیین و توسط معاونت معماری و شهرسازی شرکت عمران آب و خدمات کیش که وابسته به سازمان منطقه آزاد کیش می باشد اجرا می گردد. این قوانین بسته به منطقه مورد نظر برای ساخت و ساز متفاوت است.

حداکثر تعداد طبقات قابل ساخت با در نظر گرفتن تراکم منطقه، از سوی سازمان مربوطه مشخص می شود. پارکینگ، وجود آسانسور در ساختمان های بالای ۳ طبقه و تامین امنیت آسانسور، دیوارهای کوتاه اطراف خانه و ویلا، استفاده از نماهای زیبا و متناسب با ترکیب دیگر ساختمان های منطقه، استفاده از مصالح استاندارد و مناسب با شرایط اقلیمی جزیره کیش، از جمله قوانین الزامی برای ساختمان سازان می باشد. همچنین برای ساخت ویلا باید محدودیت زمانی که برای ساخت و ساز در نظر گرفته می شود را مهم شمرد چرا که در صورت رعایت نکردن مشمول جریمه و در صورت نپرداختن جریمه زمین با قیمت اولیه بازپس گرفته می شود.

انواع سند ملکی در کیش

ساختمان های احداث شده از دو مرجع قادر به دریافت سند مالکیت می باشند:

برای اخذ سند مالکیت، داشتن پایان کار الزامی است.

۱٫ سازمان منطقه ازاد کیش

۲٫ اداره ثبت اسناد و املاک کیش

با ساخت ویلا در جزیره کیش به دو هدف دست می یابید. هم در یک بخش پر رونق در جزیره کیش سرمایه گذاری می کنید و هم از تعطیلات در جزیره زیبای کیش لذت خواهی برد. قبل از اقدام به خرید زمین و ساخت ویلا، اطلاعات لازم در مورد مناطق جزیره و قوانین ساخت و ساز و همچنین تسهیلاتی که برای ساخت و ساز به سازنده ها اعطا می شود کسب کنید. این سرمایه گذاری هیچ ضرری در پی نخواهد داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *