چرا آکواریوم گیاهی؟

چرا آکواریوم گیاهی؟

چرا آکواریوم گیاهی؟

تحقیقات کارشناسان برند آکوا استار( AQUA STAR )نشان داده نکات بسیار زیادی باعث شده تا علاقه مندان به آکواریوم، از میان انواع آکواریوم های موجود، آکواریوم گیاهی را انتخاب کنند و اکنون آکواریوم های گیاهی پرطرفدارترین نوع آکواریوم در سراسر جهان هستند. در کشور ما به علت سابقه زیادی که آکواریوم های زیبای آب شور دارند، بسیاری از مردم با دیدن زیبایی فوق العاده آکواریوم های گیاهی، به غلط فکر می کنند که آکواریوم های گیاهی جز آکواریوم های آب شور هستند. اما همانطور که می دانید آکواریوم های گیاهی نوعی از آکواریوم های آب شیرین هستند که با گونه های مختلف گیاهان طبیعی تزیین شده اند. مردم از سال ها پیش در آکواریوم هایشان از گیاهان طبیعی استفاده می کردند و گیاهان آبزی متداول عبارت بودند از چند گونه محدود( کریپتون برگ بلند، گندمی، شویدی، خرفه ای و خنجری )که عموما جزی گیاهان سردآبی( که قابلیت رشد در آب های گرم را ندارند و در کشور ما نیز یافت می شوند )بودند و با بالا بردن دمای آکواریوم دچار پوسیدگی می شوند.

دقت کنید که واژه آکواریوم گیاهی را تنها می توان به آکواریوم های گیاهی مدرن و حرفه ای اطلاق کرد که گونه های بسیار متنوعی از گیاهان استوایی( گیاهانی که در طبیعت رودخانه های گرمسیری همچون آمازون یافت می شوند )در آنها رشد می کنند و از این جهت آنها را آکواریوم های استوایی( Tropical aquarium )نیز می نامند. با توجه به این مساله باید دقت داشت که آکواریوم های گیاهی مدرن و حرفه ای از حدود چهار یا پنج سال پیش در کشور ما رواج پیدا کرده اند.

گسترش بازار آکواریوم های گیاهی مدرن در ایران و وجود گونه های مختلف گیاهان آبزی در بازار، هر بیننده علاقه مندی را به فکر راه اندازی یک آکواریوم گیاهی می اندازد. اما راه اندازی غیر اصولی یک آکواریوم گیاهی باعث می شود که با گذشت زمان، گیاهان از بین بروند و شخص از آکواریوم گیاهی اش دلزده شود, لذا توجه به نیازهای گیاهان آکواریومی و تجهیزات لازم برای راه اندازی اصولی یک آکواریوم گیاهی بحث مهمی است که علاقه مندان به این این اکو سیستم های ابی می توانند از دانش و تجربه ی تیم کارشناسی و اجرایی برند آکوا استار( AQUA STAR )استفاده نمایند.

برترین برند اجرای آکواریوم در ایران AQUA STAR

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *