چهار اصل یک شرکت موفق

چهار اصل یک شرکت موفق

‌ ✅چهار اصل یک شرکت موفق !

🔴آیا شرکت شما این اصول را رعایت می‌کند؟

▪️«اولین و مهم‌ترین عامل برای موفقیت یک شرکت، بازار است. اکثر کارآفرینانی که در دانشگاه ایده‌ای دارند و موفق نمی‌شوند، برای این است که به این اصل توجه نمی‌کنند. اکثر کارآفرینان سرمایه اولیه ندارند. اما سرمایه آخرین عامل است!…»

🔺شرکت‌های غربی ویژگی‌هایی دارند که اگر آنها را بدانید خیلی موفق می‌شوید. چون کار کردن با آنها خیلی آسان می‌شود. و اگر ندانیم، کارهایشان ما را گیج خواهد کرد. من چند تا از این نکات را برای شما شرح می‌دهم.

یک چیزی که اساس صحبتِ ما در کشورهای خارجی هست -چه ما به آنها صادر کنیم و چه آنها وارد کشور ما کنند و چه در اینجا همکاری کنیم و چه محصول مشترک بسازیم و هر چه…- یک مدل خیلی ساده و کارایی که یاد گرفته‌ام، به شما می‌گویم.

🔶یک شرکت موفق، چهار تا اصل دارد:

🔸۱. اصل اولیه آن، بازار یا Market است.
🔸۲. پایۀ دومش هم Management یا مدیریت است.
🔸۳. سومین عاملی که سبب موفقیت شرکت میشود، دانشِ فنی یا Know-how است.
🔸۴. چهارمین عامل هم Money یا همان سرمایه است.

مدت‌هاست که روش همکاریِ من با شرکت‌ها به این شکل است که به آنها می‌گویم مدل شرکت ما اینطوری است و از هر عامل ۲۵٪ باید بگذارید. اگر فقط بخش پول را ارائه کند، ۲۵٪ سود به آن تعلق میگیرد. اگر بگوید من بلدم اداره کنم، می‌گویم ۲۵٪ سودِ مربوط به مدیریت را می‌گیرید.

🎯 پول آخرین عامل است. نه که مهم نباشد، ۲۵٪ است. اما اگر همه عوامل را داشتی و پول نداشتی، آن وقت مشکل‌زاست و می‌شود همه چیز. ولی اول، بازار است.

💢 این خدمتی که شما ارائه می‌کنید، بازار دارد یا ندارد؟

مشاوره کسب و کار حرفه ای

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *